Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Podnety pre starostu-verejná diskusia

Pravidlá diskusie : Anonymné a vulgárne príspevky nebudú zverejnené

Pridať príspevok
:
:
:


 
pridané 29.7.2019 15:37:08

Noví občania obce Lúky

Pán starosta veľmi som bola potešená, že už druhý mesiac patríme pod Obec Lúky, aj keď bydlisko máme v obci Lysá pod Makytou. Vaši zamestnanci, vývoz komunálneho odpadu, zrejme správne usúdili, že sme Vaši. Pravidelne už druhý mesiac vyvážajú náš domový odpad vtedy ako občanom Lúk. Ospravedlňujem sa, nevedela som to, poplatok za komunálny odpad sme zaplatili do obce Lysá pod Makytou. Ak bude potrebné vyžiadame poplatok od obce Lysá... alebo že by Vaši zamestnanci, zistili, kde je hranica medzi Lysou a Lúkami, lebo ani osobné upozornenie nepadlo na úrodnú pôdu. Ešte raz vďaka, že sme Vaši- Lúčania, sľubujem pán starosta, že vás vo voľbách budem voliť, robíte aj pre nás veľa.

rodina Panáčková, Lysá


 

Dobrý deň,

Aj takýto sú niekedy naši chlapi pod novým vodičom horlivý. Ako sme si to však už osobne rozdiskutovali, nič vážne sa nedeje a ideme ďalej. Radšej vývoz 2x ako ani raz!

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 26.6.2019 08:17:36

Úsek cesty k MŠ a bytovke

Dobrý deň pán starosta. Prosím o informáciu kedy sa bude robiť úsek cesty k MŠ nakoľko je v havarijnom stave a to nehovorím o prašnosti, keďže tento usek je aj celkom frekventovaný.Ďakujem

Ján


 

Dobrý deň,

k uvedenému už mám bližšie informácie, tak môžem relevantne odpovedať. Tento rok môžeme spraviť cez projekty MAS Naše Považie( miestnej akčnej skupiny) jeden projekt za cca 18 000 EUR. Ako som už niekoľko krát spomínal, cesta do škôlky sa mala robiť s fondov. Z projektu MAS som chcel pôvodne spraviť ,,Turistický chodník k Židovskému cintorínu s lavičkami, tabuľami a osvetlením. Niečo podobné sa cez tento projekt spravilo na farmu. Po konzultácii s poslancami, títo navrhli, aby sa urobil ,,Chodník" k lipám(AB stavebniny- Lysá). Tomuto som nebol a ani nie som naklonený. Začal som zisťovať podrobnosti a možnosti realizácie cesty k MŠ. Podarilo sa mi nájsť cestičku, aby sa tento úsek urobil, nakoľko eurofondy zatiaľ ,,nejdú" a ktovie či ešte budú. Dal som si túto cestu naprojektovat a naceniť. Cena realizácie vychádza na cca 27 000 EUR. Aj teraz som dal rozhodnúť poslancom, Tí sa prikláňajú k projektu ,,Chodníka k Lipám", ale ja osobne mám za to a určito to dám na zváženie a schválenie, aby sa uskutočnila rekonštrukcia cesty k MŠ. Realizácia by pripadala do úvahy pravdepodobne v jarných mesiacoch roku 2020. Všetko však záleží od schvaľovania. Ja osobne však urobím všetko preto, aby to bolo čo najskôr, chcem sa však vyhnúť prípadným problémom, tak budem musieť byť pri tejto realizácii čo najviac obozretný, ale teší ma, že sme len kúsok od cieľa a aj občania v tejto lokalite budú môcť žiť normálny život. O všetkom budete včas informovaný. Žiadosť sa podáva do konca Októbra. Do konca roka by mala byť schválená a potom sa bude vidieť, čo a ako. Modlime sa a spoločne si držme palce.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 13.5.2019 22:57:46

parkovanie v uličkach

chcel by som sa opytat kedže už bolo mnoho krat vyhlasovane o neparkovani v uličkach či sa aj planuje nejako toto riešit ako aj parkovanie na starej ceste kde je dost zakrut a obchadzanie v zakrutach je nebezpecne konkretne citacia zakona podľa § 23 ods. 1 zákona č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, pri státí motorového vozidla na miestnej komunikácii musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy a pri zastavení musí zostať aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy. To znamená, že v podmienkach obce, vzhľadom na nedostatočnú šírku miestnych komunikácií, je státie motorových vozidiel na nich zakázané priamo zákonom o cestnej premávke. Myslim že dane platime rovnako a chceme aj cesty využivat rovnako všetci a nie len niektori občania na parkovanie navyše niekde by mohol nastat aj problem sa dostat napr velkemu hasicskemu vozidlu do uliciek za skoru odpoved a pripadne rychle riešenie dakujem

občan


 

Dobrý deň,

píšem trošku neskôr, ale zisťoval som, ako je to naozaj s uvedeným problémom. Máte pravdu, zákon hovorí jasne. Hlavne pri ceste cez dedinu je to problém a najvypuklejší pri rodine pána Sedmáka. Rodina bola upozornená na to, aby svoje autá parkovala tak, aby zostal voľný pruh šírky najmenej 3 m. Sledujem to priebežne a mám pocit, že sa to upravilo. Pomohlo by však do budúcna, keby ste bol adresnejší, aby som vyzval všetkých, ktorých sa to týka. Je ich viac, evidujem ich, ale zase niekedy aj chápem, pretože bývajú pri frekventovanej ceste, na chvíľu sa zastavia doma a vtedy sa im nechce parkovať vo dvore. Je to však trošku aj o tolerancii a hlavne, nemali by sme cestu cez obec používať niektorí ako pretekársku dráhu. Takto sú aspoň niektorí vodiči hnaný k obozretnosti a k zníženiu rýchlosti v niektorých úsekoch. V prípade, že Vás moja odpoveď neuspokojila, môžte sa mi ozvať znova, ale poprosil by som, aby ste bol konkrétnejší, pretože by mi to uľahčilo prácu. Ďakujem.

S pozdravom

BEhro Ján, starosta obce

pridané 11.5.2019 17:20:16

Miestny rozhlas

Pán starosta, píšem za rodinu Michalcovú z horného konca dediny, ďakujeme za zavedenie rozhlasu aj do našej obce. Máme však problém, dnes t.j-11.5.2019 ste pravdepodobne vy vyhlasovali v miestnom rozhlase. Hudba krásne hrala, bolo dobre počuť, ako náhle ste začali vysielať rozumeli sme , iba začiatok vysielania , teda predpokladáme, že ste občanov niekde pozývali ale kam , sme nezistili. Boli sme na dvore 4 ľudia , ale výsledok žiadny .Keď sme vyšli na cestu, počuteľnosť bola rušená motorovými vozidlami na novej ceste. Prosím pán starosta, ak je to možné posunúť amplion o jeden stĺp, tak aby počula rodina Tučeková ale aj Michalcová. Za pochopenie ďakujeme.


 

Dobrý deň,

mrzí ma, ale ja si niekedy neviem dobre nastaviť zvuk na hlásenie. Mrzí ma to a ospravedlňujem sa za to. Dúfam, že ináč je to v poriadku. Ak by sa opakovali problémy aj pri iných zamestnancoch OcÚ, tak mi to prosím oznámte a pokúsim sa zjednať nápravu. A ďakovať nemusíte. Zavedenie tejto služby bola naša povinnosť a ja som hrdý na to, že sa nám to podarilo.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 11.5.2019 13:16:56

Vývoz TKO

Dobrý deň , chcem sa opýtať prečo sa smeti a plasty v poslednom čase vyvážajú v inom termíne než je zverejnený na rozpise vývozu .

Martin Horváth


 

Dobrý deň,

všetko je závislé od prítomnosti zamestnancov a od iných prevádzkových potrieb. Vždy sa snažím, aby bola zmena včas oznámená. Niekedy to ide ľahšie, inokedy ťažšie. Ospravedlňujem sa, ak som Vám spôsobil nejaké problémy.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 5.4.2019 00:13:44

Reagujem na príspevok,, pracujúceho občana,,

Áno frflat a kritizovať a ešte k tomu v anonymite je také jednoduché a zároveň povrchne, ako aj prezývka daného,, pracujúceho občana,,. Naozaj by ma zaujímalo co ten daný občan pre obec urobil? V mene celej Fsk si dovolím povedať, že sa naozaj snažíme pomôcť obci i Jankovi ako sa len dá. Sme takmer na všetkých akciách na úkor našeho voľného času... Mnohí z našej folklórnej skupiny ani nie sú občanmi Luk a urobili viac ako podaktorí,, domorodci,,. Viem že sa nedá zavdacit a uspokojiť všetkých. Ale urážať trombitasov, že sú uspavaci hadov? Nech sa páči pan pracujúci občan skúste vymyslieť program, zohnať ľudí, obvolať vybaviť a ešte aj sam odvystupovať, rada si Vás pozriem, ako nás zabavite. Navyše aj vaše úsilie ktoré ste pre obec vynaložili a ako ste ju zviditeľnili vy, aj to by som rada videla. Také jednoduché kritizovať, ale skúste mat gule a povedať to do očí, alebo sa podpísať

Miriam Ondričková


 
pridané 28.2.2019 21:05:22

Poďakovanie

Pán starosta VEĽKÉ ĎAKUJEM. Nielenže ste zaviedli verejné osvetlenie v našej časti , pomohli doriešiť odpadky pri ceste ale od dnes už máme aj obecný rozhlas. To sa nepodarilo ani za socializmu.Úprimne povedané, tešíme sa, že Vás máme a pevne verím, že to s nami Lúčanmi na svojej pozícií ešte veľa rokov vydržíte. Srdečne ďakuje rodina Tučeková a Kopáčová z časti Vlčie jamy

Zuzana


 

Veľmi sa s toho teším aj ja. Som na to hrdý, že sa nám, aj keď pomalými krokmi, ale predsa, darí zlepšovať a skvalitňovať život každého občana našej obce. Vám srdečne ďakujem za spätnú reakciu, ktorá ma potešila. Budem však rád, ak by sa vyskytli nejaké problémy s novým rozhlasom, aby ste ma včas kontaktovali a určito spravím nápravu.

pridané 6.2.2019 08:27:48

Bartolomejský jarmok

Zaujímalo by ma, čo tento "poctivo" pracujúci občan pre obec urobil. Osobne si myslím, že nič.

Ježovica Valér


 
pridané 4.2.2019 18:57:36

Bartolomejský jarmok

Vážený pán starosta, ďakujem za Vašu odpoveď k môjmu príspevku o Bartolomejskemu jarmoku.
Mrzí ma, že ste musel dlho zvažovať či budete naň odpovedať, pretože ja v príspevku na rozdiel od Vás nevidím nič urážlivé, výsmešné a arogantné. Kto v tejto veci argumentuje ako paholok a kto ako mentálny paholok nechávam na posúdenie čitateľov.
K Vášmu výroku „A vyprosujem si urážanie aj ďalších poctivo pracujúcich ľudí „mi nedá nezareagovať pretože sa za poctivo pracujúceho človeka pokladám. Ako argument uvádzam, že na rozdiel od Vás a pracovníkov obecného úradu som zamestnanec podniku vytvárajúci HDP a spolu s ďalšími poctivo pracujúcimi občamni tejto obce vytvárame (z definície HDP, tovary a služby) z ktorých funguje tento štát a aj obecný rozpočet z ktorého Vám je vyplácaný plat a odmeny, podobne aj zamestnancom OÚ.
Ak sa nemýlim, obecný úrad Lúky nevytvára žiadnu podnikateľskú aktivitu a zisk, ak áno prosím o ospravedlnenie. Je teda konzumentom príspevkov odvádzaných zo mzdy občanov tejto obce (skladbu rozpočtu ovládate určite lepšie ako ja, ale túto tému by som tu nerád rozvádzal). Preto sa domnievam, že urážkou pre nás poctivo pracujúcich občanov obce nieje môj príspevok, ale skôr to, že si denne ničíme autá na výtlkoch či už obecných ciest alebo štátnych, že dôchodcovia musia cestovať za praktickým lekárom do Púchova, že v našej obci nieje žiadny chodník pre peších o cyklotrase ani nehovorím, že budova zdravotného strediska je v takom stave ako bola uvedená do prevádzky, podobne je to so škôlkou, budovou obecného úradu o osude budov bývalých škôl ani nehovoriac. Domnievam sa, že urážkou obyvateľov tejto obce je, keď sa popolnice v zime vyvážajú často krát v trojtýždňových intervaloch, za úrážku čestných ľudí považujem keď sa brodia cestou do práce v snehu, keď po väčšej búrke sú pivnice niektorých občanov vytápané kanalyzáciou, keď niektorí pracovníci obsluhy kukavozu nápadne pripomínajú návštevníkov opúšťajúcich pohostinstvo po hojnej konzumácií nielen nealkoholických nápojov, urážka občanov môže byť aj porovnanie ceny televízie v Púchove a v našej obci.
V svetle týchto skutočností mi počin zapísania Trombitu do nehmotného kultúrneho dedičstva SR nepripadá ako udalosť ktorá by zásadným spôsobom menila život mňa ako obyvateľa tejto obce a na ktorú by som mal byť osobitne hrdý. V duchu výroku nielen z chleba je človek živý, týmto nemám dôvod zľahčovať alebo bagatelizovať tento zápis. Mrzí ma však jedna vec ku ktorej ste sa nevyjadril a to, kto financoval kultúrny program BJ, boli to sponzori alebo rozpočet obce ? Ak to boli aj financie z rozpočtu obce tak je Vašou nielen morálnou povinnosťou vysvetliť či tieto peniaze boli účelne vynaložené. Argumenty keby bolo keby sú možno vhodné v diskusií s deťmi v materskej školy a uistenie kapely, že na Lúky prídu zahrať aj nabudúce (ak im za to zaplatíme) netreba ani komentovať...iba ak na jarmoku hrali z radosti a hrdosti zo zápisu Trombitu do nehmotného kultúrneho dedičstva SR o čom však veľmi pochybujem.
Pán starosta Vám a všetkým hrdým občanom tejto obce doporučujem občas návštevu obcí za hranicou, trebárs zo Vsetína smerom na Veľké Karlovice a stačí mať iba otvorené oči a pozerať.....na chodníky, cyklotrasu, stav škôl, škôlok, obecných úradov zdravotníckych zariadení....a potom sa prejsť po našej obci a porozmýšlať ako to je možné, že niekde to ide a niekde nie. Porozmýšľajte prosím prečo autobus denne vozí deti z púchovskej doliny do školy na Vsetín a nie naopak, prečo ľudia z Lúk a tisíce ľudí z celého Slovenska cestuje za prácou a vzdelaním do Čiech.
Možno to je tým, že sice nemajú zápis Trombitu so nehmotného kultúrneho dedičstva ale majú funkčnú samosprávu, ktorú spravujú slušní a čestní a vzdelaní ľudia. Všade na svete sú neduhy ale domnievam sa, že dôraz na obecné blaho je s nadsadzkou povedané neporovnatelný s pomermi v našej obci.
Vážený Pán starosta, môj príspevok určite nieje namierený proti Vám ako osobe, určite ste bol najlepšou voľbou v porovnaní s Vašími súpermi a s dedičstvom minulých rokov ktoré ste prevzal. Domnievam sa však, že aktivitou v obci by mali prekypovať osoby, organizácie a spolky ktoré sa napájajú na vemene obecného rozpočtu a nie občania ktoré kravu vykrmujú svojími zrážkami zo mzdy. Domnievam sa, že financie z rozpočtu obce (ak nimi bol podporený program BJ) by sa mali vždy použiť na verejno prospešné účely a nie na vystúpenia uspávačov hadov a kapely hrajúce v prázdnej sále. S tohto uhla pohľadu bol pre mňa kultúrny program BJ hanbou a preto by som bol rád aby ste mi ako čestnému a pracovitému občanovi, prispievateľovi do obecného rozpočtu obce Lúky prezradil, či bola akcia financovaná sponzormi alebo som sa aj ja podielal na účte ze tento podľa Vás netradičný program. Ja na tom na rozdiel od Vás nevidím nič nechutné.

Ďakujem a teším sa na Vašu odpoveď. 

Dobrý deň.
Nemáte začo ďakovať, pretože ja som sa už od nástupu do funkcie zaviazal, že budem odpovedať na všetko, pretože je to aj moja povinnosť byť voči Vám občanom ústretový. Dokonca aj na anonymné príspevky. Nemusel som ani dlho uvažovať, ale čas mi to nedovolil skôr. Nechcem, aby sme sa osočovali a určito som to písaním toho príspevku ani nemal v úmysle. Mojim úmyslom bolo, zastať sa členov Fsk Javorník. Nič viac a nič menej. Aj som písal, že ja mám tiež určité názory, ale ľudia chcú rôznorodosť. Nikoho som nemal v úmysle zosmiešniť a už vôbec nie uraziť. Ak sa tak stalo, tak sa Vám ospravedlňujem. K poctivo pracujúcim ľuďom sa totižto radím aj ja a mrzí ma, keď ma beriete len ako ciciaka, ktorý žije aj z Vami vytváraného HDP. Nesnažím sa len čerpať, ale aj dávam. To však nebudem riešiť takto. Nemám problém to však povedať priamo do očí a aj pri inej konfrontácii, ale takto sa mi to nezdá spravodlivé. Ja som tiež bol, až do nástupu na úrad, možný tvorca HDP v oblasti služieb. Aj túto moju prácu považujem ako službu Vám, občanom. Nemôžem za to, že je platená zo štátu. Ja som v obci nezničil žiaden priemysel, služby, zárobkové možnosti....Snažím sa, aby všetko išlo a fungovalo.
Neviem, z ktorej časti obce ste, ale už ste si mohol všimnúť, že sme začali z opravou ciest, praktického lekára som sa snažil spoločne s kolegami všemocne získať. Som však hrdý, že tu máme aspoň zubára. Netajím sa tým, že pred mojim nástupom bola ambícia všetko predávať. Od policajnej stanice až k zdravotnému stredisku. Za môjho pôsobenia sa nič nepredalo, dokonca sa zveľaďuje. V policajnej stanici sú dva byty. Možno pribudne, ak to situácia dovolí, aj tretí. Zdravotné stredisko má spracovanú projektovú dokumentáciu na obnovu, ktorá je podaná na príslušných miestach. Za obecné pomaličky renovujeme vnútro ZS. Menili sa radiátory, robili sa maľby, splácala sa nedokončená strecha......V MŠ sa menil inventár kuchyne, chlórovač vody, okná na hornom podlaží, opravovala sa kanalizácia, pribudlo detské ihrisko..... Budova OcÚ čaká na schválenie projektu, ktorý pozostáva z rekonštrukcie WC na prízemí a poschodí, výmeny podlahy v malej sále, s opravy strechy, náteru fasády a drobných prác v elektroinštalácii..... Školy som nepredal Ja a ani zastupiteľstvo, ktoré bolo zvolené so mnou. Je to zase len pozostatok po minulosti. Kanalizácia. Budovaná teraz je v poriadku. Tiež sa pýtam, prečo je v niektorých miestach taká, aká je. Snažíme sa zjednávať nápravu, ale nie všetko ide naraz. Naozaj tu nespíme, ale snažíme sa pracovať pre Vás. Aj keď výsledky prichádzajú neskôr, ako by som aj ja chcel. Nerád by som kritizoval aj obsluhu ,,kukavozu“. Je to prospešná a potrebná práca, ktorú bohužiaľ vykonávajú ľudia, akí vykonávajú. Nemyslím si, že by mal o túto pozíciu aspoň nateraz záujem nejaký študovaný absolvent VŠ. Snažíme sa im dohovárať, ale mnohokrát sú to ľudia na pokraji spoločnosti a ešte naviac ich máme cez úrad práce, aby mali možnosť zamestnať sa aj oni. K televízii. Obec Lúky neprevádzkuje televíziu a je len na občanovi, akého dodávateľa si zazmluvní. Keď sa mu zdá súčasný drahý, môže prejsť ku konkurencii. K Trombite sa už vyjadrovať nejdem, aby som Vás ešte viac neráňal a neurážal. Financovanie jarmoku je však transparentné a všetky faktúry máme zverejnené. Veľa peňazí pochádza od sponzorov, niečo máme z Osvetového strediska, niečo z výťažku plesu a z toho, že veľa účinkujúcich funguje tak, že vystupujú ako hostia Fsk Javorník a Mirka Štefánika, bez nároku na honorár, resp. len za drobné cestovné náhrady. Nemáme túto akciu poňatú, ako megalomanskú. Bližšie informácie však kedykoľvek a komukoľvek poskytneme na OcÚ. K našim Moravským susedom. Chodievam tam a tiež ma mrzí, že niečo nemáme ako oni. Trápi ma to. Snažím sa však robiť všetko preto, aby sa to postupne menilo. Zapájam obec do všetkých výziev, ktoré sú z jednotlivých operačných programov vyhlasované. Na niektoré sa čaká krátko, niektoré trvajú dlho. Verte mi však, že vždy robím pre Vás, občanov tejto obce maximum, aby ste sa tu cítili čo najlepšie a ako doma. Cením si však a ďakujem Vám za konštatovanie, že Váš príspevok nie je mierený proti mne, ako osobe. Ani môj príspevok nechcem, aby bol braný, ako útok proti Vám. Spoločne sa zhodneme, že aktivitou v obci by mali prekypovať osoby, organizácie a spolky, ktoré sa napájajú na čerpanie obecného rozpočtu a nie občania, ktorí si ,,len platia“ dane. Nebránim sa ale nikomu a aj Tí, ktorí majú niečo z obecného rozpočtu, tak robia pre túto obec. Niektorí dobré meno za hranicami, iní pomáhajú pri organizácii, alebo pri čom je treba. Na záver mi dovoľte poďakovať za Váš vyčerpávajúci príspevok. Dúfam, že Vás moja odpoveď ani neurazila a ani inak neznechutila. Nebolo to naozaj mojim úmyslom. Nebránim sa dialógu, ale bol by som nerád, keby sa táto téma zvrtla teraz len na anonymné odpisovanie. Veľa sme si možno vysvetlili a ak máte ešte niečo na srdci, som tu kedykoľvek pre Vás. Štandardne bývam na OcÚ do 18:00 hod. Ak bude treba, zostanem aj dlhšie, poprípade sa Vám môžem venovať na pôde úradu aj cez víkend.

Behro Ján, starosta obce

pridané 28.1.2019 07:27:06

Odhŕňanie snehu .

Bude sa v našej obci ešte túto zimu odhŕňať sneh , alebo si máme kúpiť snežné skútre na cestu do práce ?
Celý víkend traktor aj zo šoférom spal a ľudia sa brodili snehom !

Nespokojný občan


 

Áno. A myslím si, že už aj lepšie. Spravil som nejaké opatrenia, ktoré bolo už aj vidieť.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 3.1.2019 12:09:16

Prišla zima.

Prišla zima a padá nám sneh a aj by mal padať. Bude sa aj v našej obci ohŕňať sneh alebo sa máme brodiť v snehu do práce a z práce?

Pracujúci občan.


 

Skôr, ako odpoviem, tak ma trochu mrzí, že aj pri takejto pre mňa podstatnej otázke zostávate v anonymite. Pomohlo by mi, keby bola Vaša otázka adresnejšia. O akú lokalitu sa jednalo? Lepšie by som zodpovedal na Váš príspevok a nabudúce by sme upravili postupnosť odhŕňania. Že prišla zima sme zaregistrovali a už teraz by malo byť všetko naporiadku. Ale napríklad čo viem ja, tak problémom boli včera hlavne miesta, kde sa robila kanalizácia. Vyhŕňal sa materiál po zásype. Ale nabudúce sa polepšíme a zároveň by som Vás požiadal pre druhý x o väčšiu adresnosť.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 11.11.2018 07:54:35

Volby

Gratulujem k zvoleniu a prajem pevné zdravie.


 

Ďakujem Vám! Veľmi si to Vážim a som tu pre každého z Vás.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 9.11.2018 12:55:23

pes 16 bytovka

Dobrý deň dalo by sa niečo spraviť so psom ktorý beha okolo 16 bytovky a roznáša odpadky z kontajneru??, už je tu viac ako týždeň a zanecháva po sebe aj neprijemne exkrementy.

rodina Repatá


 

Ospravedlňujem sa za neskoršiu odpoveď. Pes by mal byť z farmy Lúky a myslím, že už teraz je od neho pokoj, ak sa nemýlim.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 23.10.2018 15:57:56

Obálky

Je čas starosta napísať tri obálky.


 

S týmto som sa stretol myslím aj na začiatku volebného obdobia. Ako aj vtedy, tak ani teraz netuším, čo pisateľ myslel. Nechám na posúdení čitateľom ,,diskusie", pretože aj takto sa dá prejaviť.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 13.10.2018 09:27:45

Vyvoz TKO

Gratulujem k vcerajsiemu vyvozu TKO, pracovnici to zvledli excelentne.

Platca miestnych dani a poplatkov.


 

Milí platca miestnych poplatkov. Včerajší vývoz dopadol tak ako dopadol nie vinou pracovníkov, ale technickej poruchy na skládke odpadov ,,Podstráň". Bolo možné odpad vyzbierať a nechať ho v aute na odvoz TKO, ale v zimnom období hrozí riziko požiaru, pretože niektorí občania sypú do nádob ešte žeravý popol . A toto riziko som podstúpiť nechcel. Stačilo však zavolať na úrad a ja by som Vám bol veľmi rád odpovedal. Aj 29.10.2018 sa nevyviezol kompletne všetok odpad. Teraz to však bolo spôsobené poruchou na aute. Zase bez viny zamestnancov. Poruchy sa totiž stávajú a veci sa kazia. Po oprave bude vývoz TKO v obci uskutočnený. Myslím si, že tento diskomfort nezasahuje nejako hlboko do kvality Vášho občianskeho žitia v tejto obci.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 16.9.2018 08:53:05

Výstavba v lokalite Dielnice

Dobrý deň pán starosta.
Chcel by som opýtať, ako mohla pani Virdzeková vedieť, že poslanci schvália funkčné určenie daných parciel na iné než poľnohospodárske účely. Už rok je známe, že tam bude radová výstavba, geodeti vymeriavali pristupove cesty. No a teraz čuduj sa svete, poslanci schvália zmenu daných parciel. To by asi pani Virdzeková bola veľmi smutná, keby hlasovali proti. Alebo má krištáľovú guľu alebo mala hlasovanie dopredu zabezpečené.
S pozdravom Jozef


 

Som rád, že ste položili túto otázku a že Vám môžem poskytnúť niekoľko faktov, nakoľko sa medzi občanmi šíria rôzne informácie z neznalosti celého zámeru budúcej výstavby rodinných domov.
Zámer na výstavbu 19 rodinných domov a prístupových komunikácií, spolu zo zastavovacou štúdiou , vypracovanou autorizovaným architektom Ing. Emilom Michálkom z Púchova, predložila JUDr. Virdzeková Obecnému zastupiteľstvu Obce Lúky dňa 12.04.2018. Svoj zámer vysvetlila a zdôvodnila najmä spoločenskou požiadavkou občanov Lúk a z blízkeho okolia, ktorí hľadajú stavebné pozemky pre seba, alebo svojich príbuzných. Zo správy, ktorú JUDr. Virdzeková predložila na uvedenom zastupiteľstve citujem:

„Myšlienka vybudovať v obci Lúky takúto lokalitu vznikla z podnetu niektorých občanov obce Lúky, ktorí ma v minulosti oslovili s podnetom, že hľadajú v obci pozemok vhodný na výstavbu rodinného domu. Po zmapovaní katastrálneho územia obce som konštatovala, že súčasné možnosti rozvoja obce sú obmedzené a je potrebné nájsť úplne novú lokalitu, v ktorej sa nenachádzajú ochranné pásma, ktoré by obmedzovali budúcich stavebníkov. V súčasnosti z radov občanov Lúky už evidujem 4 záujemcov o stavebný pozemok v tejto lokalite, pričom informácia o pripravovanej IBV ešte nikde nebola oficiálne zverejnená a verím, že záujem budú mať aj mladí ľudia z blízkeho okolia (obce Lysá, Lazy). Ďalším záujemcom je napríklad vnuk vlastníčky jedného z pozemkov, ktorá z dôvodu pôvodnej úzkej parcely nemôže pre svojho vnuka vytvoriť stavebný pozemok, a preto uvítala možnosť scelenia a vytvorenia samostatných stavebných parciel vhodných na výstavbu.
Na druhej strane pôvodní vlastníci pozemkov mali záujem svoje pozemky odpredať a nechceli sa finančne podieľať na plánovanej investícii. Nejedná sa len o kúpu pozemkov, ale aj o prípravu projektovej dokumentácie, vybavenie všetkých povolení (územné konanie, stavebné povolenie), geometrické plány, vyňatie pozemkov z poľnohospodárskeho pôdneho fondu, vybudovanie prístupovej komunikácie, v prípade potreby zabezpečenie hydrogeologického prieskumu, atď.)
Chcela by som zdôrazniť, že sa jedná o lokalitu s väčším počtom stavebných parciel (19), ktoré po ich zastavaní v horizonte budúcich 5 – 10 rokov budú tvoriť novú ulicu a pri priemernej 4-člennej rodine sa môže značne zvýšiť počet obyvateľov obce. Prílev nových obyvateľov z okolia bude pre obec znamenať rozvoj obce, no najmä vyšší príjem do jej rozpočtu, a to z daní z nehnuteľnosti z dôvodu zmeny charakteru druhu pôdy z ornej pôdy na zastavanú plochu pod rodinný dom, daň zo stavieb určených na bývanie, ale predovšetkým príjem z podielových daní.“

Toľko koniec citátu z dôvodovej správy.

JUDr. Virdzeková zároveň informovala prítomných poslancov, že predtým, ako požiadala Obecné zastupiteľstvo Obce Lúky o schválenie svojho zámeru vykonala celý rad krokov, preverovaní a zisťovaní ohľadom možností výstavby rodinných domov z hľadiska podmienok Stavebného zákona a ostatných predpisov a preukázala, že výstavba po zabezpečení príslušných povolení (napr. územného rozhodnutia, stavebného povolenia na cestu a pod.) bude v tejto lokalite možná. Toto preverovanie možností na výstavbu trvalo viac ako 2 roky - JUDr. Virdzeková začala preverovať túto možnosť ešte v roku 2016, kedy sa osobne na Obecnom úrade informovala o tom, či má Obec Lúky spracovaný územný plán. Odkúpenie prvého pozemku od pôvodnej vlastníčky realizovala JUDr. Virdzeková v júni 2017 a keďže bolo nutné, aby sa kvôli budúcej výstavbe scelilo viac pozemkov, odkúpila ďalšie pozemky od viacerých vlastníkov, a to posledné v roku 2018. Pri odkupovaní pozemkov od jednotlivých vlastníkov zabezpečila JUDr. Virdzeková ich geodetické premeranie, to jest, premeriavanie ich výmery v teréne. Z tohto dôvodu boli geodeti videní v tejto lokalite niekoľkokrát. A na základe nových geometrických plánov boli pôvodné parcely katastrom nehnuteľností zaradené z pôvodného registra „E“ do registra „C“ a Obecné zastupiteľstvo dňa 28.8.2018 preto schvaľovalo príslušné územie na výstavbu s novými parcelami zapísanými v registri C. Uznesením č. 56/VI/2018 Obecného zastupiteľstva poslanci potvrdili pôvodné uznesenie schválené dňa 18.4.2018 pod číslom 18/II/2018, a to s parcelami zapísanými do registra C.
JUDr. Virdzeková informovala zastupiteľstvo, že s výstavbou sa začne až po získaní všetkých zákonom požadovaných povolení (najskôr o rok) a zároveň sa zaviazala, že všetky projekty a povolenia zabezpečí na svoje vlastné náklady.
K Vašej otázke, prečo poslanci uvedenú výstavbu rodinných domov schválili, odpovedám – nemali dôvod ju neschváliť. Nejedná sa ani o môj prospech(nebudem a ani nikto s mojich najbližších, vlastníkom žiadnej z parciel, ako tomu bolo v minulosti a taktiež ani poslanci nehľadeli na svoj prospech). Chceli sme len, aby sa obec konečne rozvíjala a bola spojená v budúcnosti s miestnou časťou ,,Odráň“. Že sa začalo tam, kde sa začalo je podmienené tým, že pozemok p. Schwartzovej bol prvý na predaj. Išlo o jej súkromnú akciu. Vybavenie takejto lokality na výstavbu je dlhý a finančne náročný proces. Obec Lúky nemá finančné prostriedky na odkupovanie pozemkov, vypracovanie projektov a vybavenie povolení, vybudovanie ciest a pod. JUDr. Virdzeková má dostatočné skúsenosti, prišla s nápadom a s konkrétnym zámerom a podujala sa ho na vlastné náklady realizovať. Preto väčšina poslancov zúčastnených na zastupiteľstve hlasovala za takýto zámer, prečo by ju nepodporili, veď ide o rozvoj obce. Naša obec sa nemá veľmi kde rozširovať a mladí ľudia chcú dnes stavať a bývať vo svojom. Ak by takýto zámer a projekt na výstavbu domov predložil zastupiteľstvu iný občan našej obce, ktorý by bol zároveň ochotný do neho investovať svoje finančné prostriedky, verím, že by ho poslanci taktiež podporili. Som presvedčený, že poslanci Obecného zastupiteľstva uvítajú a podporia akýkoľvek dobrý návrh na rozvoj našej obce Lúky.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce


pridané 9.9.2018 19:21:45

Bartolomejský jarmok

Domnievam sa, že vystúpenie cimbalovej kapely a dychovej hudby z Moravy na záver programu bola veľká hanba celého podujatia. Hrať pred prázdnym javiskom musel byť pre muzikantov zážitok.Prosím Vás, na budúci rok nechajte účinkovať iba uspávačov hadov z rôznymi píšťalami , najlepšie z celého Slovenska poprípade pozvite ešte niekoho z Indie, veď tu máme niekoľko sto tisíc spoluobčanov ktorý sa na indov nápadne podobajú. Záver jarmoku iba potvrdil, že Slovensko je národ paholkov a slúžok voľakedy popiskujúcich si na pažiti dnes muklujúcich v montážnych halách.


 

Mrzí ma, že som opäť našiel anonymný príspevok. Ale čo ma mrzí ešte viac, je jeho obsah. Toľko arogancie a výsmechu som dávno nezažil. Dlho som zvažoval, či takýto príspevok vôbec uverejním, ale bol by v rozpore s mojim presvedčením, uverejňovať všetko a odpovedať každému. Takto nechutne v príspevku dehonestovať prácu niekoho, kto robí dobré meno obci a ľudí, čo sú kedykoľvek ochotní pomôcť tejto obci. Či už pri organizovaní akcií, alebo inej činnosti. Viem, že možno sa zdal tohoročný Bartolomejský jarmok trošku netradičný, ale bolo to spôsobené aj tým, že v tento deň FsK Javorník chcela všetkým návštevníkom predstaviť počin, ktorý sa im podaril a na ktorý som ako starosta tejto obce hrdý a patrí im za to moje ďakujem. Jedná sa o zapísanie Trombity-fujary do nehmotného kultúrneho dedičstva SR. Je to veľký počin, ktorý je len kúsok od toho, aby bola Trombita zapísaná do zoznamu svetového dedičstva- UNESCO. K tomuto bol prispôsobený aj program, ktorý zahrňoval vystúpenie rôznych umelcov, hrajúcich na tento typický nástroj našej doliny. Zároveň sú to priatelia členov FsK Javorník, ktorí im zo zápisom pomáhali. Preto som nešťastný, keď sa takýmto spôsobom dehonestuje niekoho úsilie. V časoch, keď sa obci nedarilo možno tak, ako teraz, som bol vďačný, že Mirko Štefánik dokázal poskladať kvalitných účinkujúcich, za minimálne náklady. Za toto som mu doteraz vďačný a pokiaľ budem starostom obce, bude mať vždy hlavné slovo k programu. V príspevku ste sa pýtal, ako sa asi cítila tá kapela, ktorá vystupovala ako posledná. S členmi kapely som sa zhováral a aj som sa ospravedlnil za fakt, že to všetko tak dopadlo a oni hrali už len pre pár skalných. Pochopili to a nehnevali sa. Vedeli, a aj sme sa na tom spoločne zhodli, že keby bolo vyšlo počasie a akcia by sa konala vonku, tak by ešte bolo pre koho hrať a určito aj dlhšie, ako bol plán. Počasiu však nerozkážeme a oni vyjadrili nádej, že tu nie sú naposledy. Odo mňa prísľub dostali. Na záver by som chcel poprosiť o menšiu kritiku a väčšie zapojenie sa do zabezpečenia akcií. Písať ako anonym dokáže každý. A takýto človek sa správa ako paholok. A to nechcem uraziť ľudí, ktorí boli v minulosti veľmi potrební. A vyprosujem si urážanie aj ďalších, poctivo pracujúcich ľudí.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 7.9.2018 21:16:55

Verejne priestranstvo Luky

Nenasiel som na stranke rozpocet_???


 

Mrzí ma, že aj pri takto jednoduchej otázke sa neviete podpísať a píšete ako anonym. Ako vždy, tak aj teraz odpoviem aj na anonym. Verejné priestranstvo má rozpočet podľa projektu a výsledku VO 88 700 eur. Sú to prostriedky, ktoré budú vynaložené na vybudovanie prístrešku, priestranstva pred prístreškom, asfaltových plôch pred úradom a na parkovisku, na vybudovanie nového osvetlenia, informačných tabúľ a výsadbu zelene. Zmluva o dielo je riadne zverejnená a podrobný rozpočet Vám kedykoľvek ukážem na pôde OcÚ. Nemám čo skrývať a vždy odpovedám transparentne.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 7.8.2018 09:51:51

Web obce

Nemám otázku, len žiadosť. Poprosila by som správcu webu obce aby sprehladnil stránku. Ťažko sa na nej hľadajú informácie napr. Vývoz TKO

Veľká vďaka

Občan


 

Dobrý deň,

snažíme sa, aby bolo na WEB stránke dostatok informácii. Nie vždy sa to podarí tak, ako by sme koľkokrát chceli sami. Čo sa týka aktuálneho vývozu TKO, tak ten je už doplnený a je aj dobre viditeľný.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 4.7.2018 07:26:06

uznesenia

pozrite uznesenia zo zasadnutí.


 

Dobrý deň.
Pozreté. Stále nám možno nie je jasné, kam smeruje Vaša požiadavka. Môžete byť adresnejší? Ak sme spravili nevedomky nejakú chybu, určito sa ju budeme snažiť dať na poriadok.

S pozdravom

Behro Ján, starosta obce

pridané 29.6.2018 22:31:09

Gdpr

?? 25.5?

Dedo


 
pridané 29.1.2018 23:08:41

ulička

Pán starosta
Prosím Vás je možno dať vysypať cestu ku škôlke ??? je to extrém.
Pritom denne tadiaľ chodia aj škôlkári a aj rodiči čo vozia deti do škôlky autom.

tiež občan


 
pridané 6.1.2018 14:43:40

cesta ku škôlke

Viem že nieje moc peňazí na opravu cesty ku škôlke ale nebolo možne ju dať aspoň s frézovať keď sa robila cesta na lazy???

dedko


 
pridané 27.9.2017 00:01:23

pohoda

Nuž, už sa to vrátiť nedá, dúfajme, že projekt zberný dvor bol správne rozhodnutie, aj keď na jeho mieste mohli radšej stáť o pár rokov napr. 2 bytovky z 1.,2.,3. izbovými bytmi...

dedo dedov


 

Bol.A bytovky?Dve?Neviem si ich živo predstaviť v tomto priestore.S pozdravom Behro Ján,starosta obce

pridané 24.9.2017 11:59:39

Zberný dvor

Ak si presvedčený o svojej pravde,objednaj autobus a zober občanov horného konca na prehliadku zberného dvora do iného regionu.Ten neporiadok a smrad je vždy ďaleko od domov.Toto tu zostane ako večná spomienka na Teba.

Jozef


 

Ako som už spomínal. Som presvedčený, že projekt bude dobrý a nie je to len moja pravda. Ohľadom autobusu.....veľa ľudí z obce chodí nakupovať do obchodov v Púchove. Tam je zberný dvor pre min. 20 000 občanov umiestnený pri jednom obchodnom reťazci a pri obytnej zóne. Chodievam tam nakupovať a nemám pocit, že by to tam páchlo. Dokonca som predmetné zariadenie niekoľko x navštívil. Vždy tam bolo čisto a poriadok. Dúfam však milí Jozef, že ak som sa nezmýlil a náš projekt bude dobrý, prídete mi to osobne povedať.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 19.9.2017 15:10:42

Zberný dvor

Dobrý deň pán starosta,
kedy bude verejná schôdza ohľadom zberného dvora? To čo tu píšeš, že do každej domácnosti dáš vizualizáciu s popisom ako bude vyzerať? Takže ťa vôbec nezaujíma názor občanov Lúk? To je smutné!
Z ostatných dedín sa len smejú , že na takom krásnom mieste, v strede dediny, pri vodnom toku a hlavnej ceste bude zberný dvor pre celú dolinu !!!
Hrôza!

občan


 

Verejná schôdza? Vy nazývate osočovanie a urážanie verejnou schôdzou? Naopak. Mňa názor ľudí zaujíma. Preto tu odpisujem a snažím sa vysvetľovať. Hovoriť. Podpísaný, na rozdiel od Vás. Nie som v anonymite. Že sa smejú? Kto? Posuňte fakty. Čo sme tam mali doteraz? Pri vodnom toku? Doteraz keď tam boli deravé žumpy, to Vám nevadilo? Keď sa tráva a odpad sypal k rieke, to tiež nie? Tento objekt bude spĺňať všetky bezpečnostné normy. Prečo neprídete na úrad, kde Vám rád zodpoviem všetky otázky? Je lepšie sa skrývať a do všetkého rýpať, ako priložiť ruku k dielu. Verím, že moje rozhodnutie ohľadom projektu bolo správne a čas to určite ukáže. Nehaňte niečo, čo ešte ani nefunguje a o čom ste možno počul len negatívne recenzie bez overenia si faktov.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 14.9.2017 17:19:47

Odstávka káblovej TV .

Vážený pán starosta .
Dokedy budú občania znášať neustále odstávky káblovej televízie v našej obci ? Pokiaľ si ako odberateľ platím nejakú službu a tá mi nie je poskytnutá v plnom rozsahu , tak by mi v tomto prípade Slovanet , ako súčasný prevádzkovateľ siete , mal vrátiť adekvátnu sumu z mesačného paušálneho poplatku za odber signálu TV staníc , za dni , kedy som signál vobec nepríjimal . Pokiaľ nie , tak je na pováženie podniknúť voči tomuto stavu nejaké kroky !

nespokojní občania - zákazníci


 

Tieto odstávky sú už len sporadické. Čochvíľa sa spúšťa digitálne vysielanie. Čo sa týka ostatných otázok, myslím si, že by ich bolo vhodnejšie smerovať priamo na nového prevádzkovateľa káblových rozvodov v obci a to na firmu Slovanet. Myslím si, že by Vám ich zamestnanci dali, ako zákazníkom, promtné a presné odpovede.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 4.9.2017 08:50:53

Drzí pracovníci .

Pán starosta , mohli by ste prosím poprosiť pracovníkov firmy Slovanet , aby si nedovoľovali bez dovolenia majiteľov pozemkov vstupovať na do ich dvorov a bezdôvodne blokovať uličky svojim autom ? Pri nejakej montáži si môžu jednoducho vyložiť náradie a auto odstaviť tak , aby neobmedzovali dopravu v obci , lebo predošlí zamestnanci čo spravovali kabelovú televíziu sa takto drzo nesprávali ! Ďakujem .

dedo


 

Pracovníkov firmy Slovanet a ich dodávateľov som na túto skutočnosť upozornil. Nemyslím si však, že sa chovali nejako arogantne. Že vznikli nejaké dočasné dopravné obmedzenia? To sa pri stavbách a rekonštrukciách stáva. V budúcnosti by bolo možno vhodnejšie, keby ste problém riešil priamo so zamestnancami, ktorých sa toto týkalo. Viem, že je lepšie sa skryť za anonymitu internetu a starosta rieš, ale niekedy takéto neurčité riešenia(keď nepoznám ani lokáciu a ani číslo domu), neprinesú žiadaný efekt.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 2.9.2017 10:17:47

Poďakovanie

Pán starosta, konečne sa cítime občanmi Lúk, vďaka za pochopenie a spríjemnenie nášho života - verejným osvetlením a možná neskoršie aj obecným rozhlasom

rodina Michalcová


 

Nie je začo. Patríte medzi našich občanov a zaslúžite si plnohodnotné prostredie pre život. Som rád, že sa nám táto investícia v spolupráci s OZ Lúky podarila a dúfam, že v budúcnosti dotiahneme k Vám aj rozhlas.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 20.8.2017 10:41:06

Pila

Dobry den. Sledujem culy stavebny ruch na byvalej pile. Tesim sa, ze ako posledna obec na doline budeme mat amfiteater, oddychovu zonu, multifunkcne ihrisko alebo nieco podobne. Uprimna vdaka pan Starosta

dedo


 

Amfiteáter je v podanom projekte od roku 2015. Čaká sa na vyhodnocovacie konanie, ktoré bohužiaľ neviem ovplyvniť. Keď bude projekt úspešný, bude to aj oddychová zóna. Multifunkčné ihrisko sa buduje so spoluúčasťou obce. Táto spoluúčasť je dosť vysoká. Verte mi, že radšej za tie peniaze, pokiaľ nebude nejaká vhodnejšia výzva, vybudujem užitočnejšie veci v obci. Napr. cesty v uličkách. Nakoľko ste sa v príspevku nepredstavil, predpokladám, že ste z časti obce, kde je dobudovaná slušná cestná sieť. Verte mi však, že niektorých občanov trápia pre nich praktickejšie veci. Ako som spomínal.....napr. cestná sieť po obci, ktorú sme chvalabohu v tomto roku začali opravovať a v ktorej opravách chceme aj naďalej pokračovať.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 19.8.2017 16:47:23

Zberný dvor

Starosta prosím Ťa mohol by si zverejniť nejakú vizualizáciu projektu Zberného dvora?Nech vieme ako bude vyzerať.

Peter Leško


 

Chystám písomnú informáciu, ktorá bude distribuovaná do každej domácnosti v obci a kde tieto vizualizácie s popismi budú.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 3.8.2017 13:39:46

projekt zberný dvor

Dobrý deň,
Pán starosta, 10.4.2017 ste sa v diskusii ohľadom zberného dvora vyjadril,citujem :"K projektu zberného dvora ak projekt vyjde sa chcem vyjadriť na VZ občanov, kde budú následne zodpovedané všetky prípadne otázky. Dúfam, že k spokojnosti všetkých. Zatiaľ je predčasné robiť závery." Myslíte, že od apríla 2016, keď bola uzatvorená zmluva o dielo na vypracovanie projektu, zmluva o nájme bývalého tanečného parketu z mája 2016 a následne zmluva o budúcej zmluve na kúpu tohto priestranstva pre zberný dvor o tom nemali občania , zvlášť, keď to zastrešovalo združenie mikroregiónu Púchovskej doliny a ako som sa dozvedel zo zmlúv je predseda p. Panáček? Dalo sa "viac" ako predpokladať, že projekt prejde. Alebo občania o tom nemajú vedieť ani teraz, keď je priestor už zakúpený a je aj uzatvorená zmluva s dodávateľom prác na zberný dvor a podľa harmonogramu sa už vykonávajú aj búracie práce , to znamená, že bola tiež podpísaná aj zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, alebo že by som sa tak mýlil?

tiež občan


 

Pred vstupom na úrad som si dal predsavzatie, že odpoviem na každý podnet, ktorý obdržím. Na vulgárny, oslavný, podpísaný a dokonca aj anonymný. Do dnešného dňa svoje rozhodnutie plním na 100 %. Nebude tomu inak ani teraz. Áno, je pravda a pevne si za svojím tvrdením stojím, že som povedal a aj napísal, že sa k projektu Intenzifikácie triedeného zberu Púchovskej doliny vyjadrím na verejnom zhromaždení. Verejné zhromaždenie je určené aj na takéto prezentácie. Pochopil som však, že človek môže v obci spraviť čokoľvek dobré a prospešné, vždy sa nájde niekto, kto túto prácu ohovorí a zneváži. Do projektu ,,zberného dvoru“ som vstupoval po zrelom zvážení všetkých pre a proti. Od samého začiatku som presvedčený a presvedčený zostanem až do konca, že sa jedná o veľmi dobrý projekt. Viem, že poniektorí mi vyčítate voľbu miesta. Hovoríte, že stred obce a podobne. Vráťme sa však späť. Čo sme tam mali doteraz? Jeden objekt, ktorý bol za hranicou životnosti a kde sa všelikto schádzal. Hovoriť o tom, že občania nevedeli. Však doteraz boli zverejnené všetky uznesenia OZ, zmluvy a pod. Vidím to aj podľa toho, ako máte uvedenú ,,problematiku“ naštudovanú. Ďalej....keď sa ma ktokoľvek slušne opýtal, tak som odpovedal. Stále dokola. Či už to bolo zhromaždenie dôchodcov , alebo aj pri iných príležitostiach. Žiadne zatajovanie. Kto mal záujem, videl projekt. A mohol by som pokračovať takto ďalej. Mám dojem, že to vadí len určitej skupinke ľudí, ktorí chcú za každú cenu potopiť akýkoľvek projekt. A je jedno, či je dobrý, alebo zlý. A tento verím, že bude dobrý.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 18.6.2017 18:12:06

leto

Dobrý deň pán starosta, prosím Vás, upozornite občanov na hornom konci, v okolí zástavky MŠ aby svojim psom vyčistili volieri. Keď v tomto teplom letnom období zafúka vietor, okolím sa šíri neznesitelný zápach, ďakujem za pochopenie.

janíček r.


 

Odpovedám trošku neskôr, ale okolnosti mi nedovoľovali sa venovať diskusii skôr. Uvedený problém som sa snažil riešiť a snažil som sa nájsť aj vinníka. Neviem však, nakoľko neprišla spätná väzba, či sa mi to aj podarilo. Občanov, ktorých sa to mohlo týkať, som vyzval, aby si skontrolovali životné priestory svojich ,,miláčikov". Niektorí tak urobili, niektorí sa ohradili, že sa ich daný problém netýka. Nechcel som spôsobiť emócie, chcel som len, aby bola naplnená forma žiadosti pisateľa príspevku. Ako sa nám to spoločne podarilo, nechám na úsudku každého z Vás.

pridané 12.5.2017 08:51:19

uličky

Dobrý deň občania,

ja by som sa rád vyjadril k téme uličky, tak ako píše nižšie pani Ondričková, dávam jej za pravdu. Ale kto z Vás priložil ruku k dielu aspon nejakym sposobom? Su tu nase, auta, nase domi, a ze niekto dáva za opravu auta kazdeho polroka 120€ ci ako to je nižšie napísané? Nuž v tom prípade, treba jazdiť opatrne a zopakovať si vetu : vodič je povinný prispôsobit jazdu najmä svojim SCHOPNOSTIAM, vlastnostiam vozidla, povahe vozovky atďˇ.

Štefánik M.


 
pridané 11.5.2017 14:54:36

Zmluva o dielo

Dobrý deň, p. starosta chcem sa spýtať, aká je správna suma za opravu ciest uzatvorená so spoločnosťou ASFA. Číslicami je uvedená na čiastku 26 622,91 €, ale písomným vyjadrením je to suma osemdesiattritisíc dvestosedemdesiat eur a dvadsaťdeväť centov.

občan


 

Správna suma je 26 622,91 €. Chyba vzniknutá nedopatrením bola odstránená a správne znenie zmluvy je zverejnené na WEB stránke obce.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 4.5.2017 08:36:38

Projekty

Stav a postup schvaľovania projektov je možné sledovať,tak prečo nič nehovoriace obhajovanie a zastieranie skutočného stavu.Všetko mimo skladovania odpadov je nerealizovateľné.Ostane nám po Tebe
hlboká stopa.

dedo


 

Áno, máte pravdu. Stav a postup schvaľovania projektov je možné sledovať a ja to priebežne aj robím. Škoda však, že sa jednotlivé termíny schvaľovacieho konania posúvajú, alebo sú úplne zrušené. To však nie je problém vo mne. Nerád hovorím o niečom, o čom nie som presvedčený, že vyjde. Už som veľa x spomínal termíny niektorých projektov, ktoré sa nie mojou vinou posúvajú. Neviem, prečo je vo Vás taká nenávisť. K hlbokej stope.....ak aj ostane, snažím sa spraviť všetko preto, aby tá stopa nezanechala na tejto obci a jej obyvateľoch niečo negatívne. Chcem, a zároveň urobím všetko preto, aby to bola stopa, ktorá bude slúžiť všetkým občanom, neprajníkov nevynímajúc, k prospechu a maximálnej spokojnosti.

S pozdravom Behro Ján

pridané 27.4.2017 12:34:27

Plastové nádoby na triedený odpad

Pán starosta ste spokojný z umiestnením nádob pri hlavnej ceste???
V zime sú vystavené dosť veľkému riziku či stým sa počíta???

občania


 

K umiestneniu nádob. Som rád, že sa podarilo niečo, čo som tiež prezentoval na svojom prvom verejnom zhromaždení. Máme nádoby na separovaný zber, ktoré konečne vyzerajú tak, ako majú. Mal som v požiadavke 48 ks smetných nádob(12 ks na sklo, 12 ks na plasty, 12 ks na papier a 12 ks na kovy). Doteraz nám bolo dodaných len 10 ks nádob na sklo a z nejakého mne nejasného dôvodu len 5 ks na plasty. Časom by však mal byť dodaný aj zvyšok. Rozmiestnenie nádob som určoval hlavne na základe historického umiestnenia pôvodných a s čo najlepším prístupom smetného vozidla k nim, bez toho, aby boli zbytočne budované nové spevnené plochy. Nebránim sa požiadavkám na nejakú ,,reorganizáciu“ umiestnenia nádob na iné miesta, podľa požiadaviek občanov. Sám teraz monitorujem , ako sú nádoby využívané, resp. nevyužívané. Určite príde k nejakým presunom a je len na Vás občanoch, aby ste si povedali kde Vám nádoby vyhovujú najviac a kde ich chcete mať.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 19.4.2017 16:04:34

Uličky

Všetci viete len pindať sa mi zdá a skrývať sa za anonymi. Áno sú v hroznom stave a nie nie sú peniaze . Dovolím si tvrdiť že ta naša ulička ,,Bosňa,, je snáď najhoršia. Sama jama a štrk, prach a po daždi kaluže a blato . Peňazí niet . Tak si to aspoň niekedy chlapi z našej ulice upravia sami keď to inak nejde , ruky im neodpadli a aj nápravy dlhšie vydržia. A tí čo tvrdia že za pána Hrebika to bolo lepšie , prečo ste mu nedali vtedy hlas ? Prečo mal len jeden či dva hlasy ? Pán Hrebik uličky upravoval to áno , vždy tak mesiac pred voľbami

Mia Ondričková


 
pridané 14.4.2017 18:32:38

zberny dvor

Starosta, Ty sa chces vyjadrovat az po schvaleni, co tak opytat sa ludi predtym, presne to iste, ako Tvoj predchodca. Ak to prejde, bude to Tvoja labutia piesen.A to som Ti tak fandil

občan


 

Nerád by som bol, aby bez diskusie začali prevládať nejaké veľké emócie. Obec je zo zákona povinná prevádzkovať zberný dvor. Ak si obyvatelia obce , ktorí boli na mojom prvom verejnom zhromaždení dobre spomínajú, medzi prvými bodmi, čo som spomínal, tak bolo aj to, že chcem, aby bol v obci zriadený zberný dvor a budem sa snažiť spraviť pre to maximum . Nie také niečo, ako je teraz za úradom, ale dvor, kde budú vládnuť jasné a prehľadné pravidlá. Len neznalý a podľa všetkého zaujatý človek nazýva zariadenie na zhodnocovanie odpadu smetiskom. To, že si ho niektorí robíte pod vlastnými oknami, nikoho nezaujíma. Že sa odpad vozí do lesa, tiež nikoho nemrzí. Ale, že som sa snažil využiť šancu, ktorá sa ponúkala a spoločne s ostatnými obcami som sa zapojil do projektu, ktorý nám paradoxne môže priniesť zhodnotenie nadobudnutého majetku a v konečnom dôsledku môže prísť pri správnom separovaní aj k zníženiu poplatku za TKO, ktorý máme už teraz dosť vysoký, je ako keby som vyhlásil vojnový stav. Súčasťou zberného dvora bude aj technika, ktorá bude slúžiť všetkým občanom. Podobnú techniku by si obec sama zatiaľ dovoliť nemohla. K mojím odpovediam...áno, nič iné nám teraz nezostáva, len čakať. Sám som z toho mrzutý a nebaví ma to. Mám podané projekty, ale nie mojou a ani nikoho iného z vedenia OcÚ, nie sú t.č. vyhodnotené. To mám naozaj spraviť cestu do škôlky, ktorá je v projekte a potom keď by náhodou vyšiel, tak budem robiť čo? Čo sa týka uličiek. Niektoré časti začnem, ak sa nič nestane riešiť už v blízkej budúcnosti. A radikálne. Nebude to len tá ,,naša“ obľúbená presypávka. A potom dúfam, že sa každý rok bude dariť z ušetreného napredovať ďalej a robiť obec krajšou. Naozaj nejde všetko naraz. K ihriskám....obec mala už škvárové a ak ma pamäť neklame, a mám správne informácie, niekedy mala aj areál, kde bola vytvorená ľadová plocha a kde mohlo byť možno v budúcnosti zriadené nejaké športové centrum. Kde to skončilo a v akom stave to je dnes? Hovoriť radšej nejdem. Aj keď po škvárovom zostali moderné a prekrásne šatne,ktoré a tomu verím, dostanú niekedy taktiež ,,nejaké“ ihrisko, ako je tomu inde na doline. Teraz však sú určite prednejšie uličky, ako spoluúčasť na ihrisku.
S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 13.4.2017 19:35:07

Zberny dvor

Dufam, ze sa mi to len sniva. Zasa smetisko pre celu dolinu a zasa na Lúkach. Čo tu je nejaký magnet alebo čo? Na Lúkach už boli dve, prečo tretie. Cesty rozbité, v iných obciach asfalt, multifunkčné ihriská atď. Odpoveď starostu na Lúkach je klasická - musíme čakať na schválenie. Predpokladám, že so smetiskom priblémy so schválením nebudú, že? Navrhujem smetisko napr. v Dohňanoch vedľa Epick klubu, v Zarieči vedľa amfiteatra alebo vzáhrade pri kostole, na Lysej v centre pri OU. Toto položilo Hrebika a ak to bude aj Teba

občan


 
pridané 10.4.2017 20:53:42

Zberný dvor

Občanom našej obce nebude prekážať zberný dvor pre celú dolinu pri hlavnej ceste? Alebo ešte ani netušia, čo sa chystá? Hlavne, že za p.Hrebíka to vadilo pri cintoríne.

občan z Lúk


 

K projektu zberného dvora, ak projekt naozaj vyjde, sa chcem vyjadriť na verejnom zhromaždení občanov, kde budú následne zodpovedané všetky prípadné otázky. Dúfam, že k spokojnosti všetkých. Zatiaľ je predčasné robiť závery.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 10.4.2017 19:21:26

výrub

Prosím Vás pán starosta ten výrub stromov je už ukončený??? či to čo sa nachádza v rieke je už nachystané pre bobrov ktorý sa už nachádzajú v bielej vode???

občania


 

Výrub ešte nie je ukončený. Postupne sa pracuje na čistení brehov. Potom pristúpime(asi už zajtra 12.04.2017) k postupnému spaľovaniu drevnej hmoty, čo zostala po hrabaní svahov. Mám prísľub p. Jancíka z Mestečka, že pozbiera všetko konárie, ktoré sa nachádza v prietočnom profile koryta rieky. Nečakáme na bobrov, ale na zvoz. Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 10.4.2017 19:08:11

Uličky

Pán starosta, čo sa týka tej prašnosti v uličkách, na neasfaltovanej uličke sa bude prášiť stále, keďže je sucho a to nie sú ani vysypané jamy (ulička ku škôlke). Bolo by vhodné, keby sa jamy vysypali. Viac občanov bude spokojných ako nespokojných.

Adriána Repatá


 

Akceptujem požiadavku v plnom rozsahu. S poľutovaním však oznamujem, že práce pri ,,presypávke" sa budú vykonávať asi až po veľkej noci. Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 10.4.2017 10:29:30

ULIČKY

Toto je odpoveď zodpovedajúca Vášmu poslaniu STAROSTA.

dedo


 
pridané 30.3.2017 12:49:36

Uličky

Prosím Vás do kedy budú uličky v takom stave v akom sú teraz???Za p. Hrebíka sa aspoň občas zasypali ale teraz je to hrôza... Či máme parkovať na autobusovej zástavke ako to už robíte aj Vy pán starosta???Viem že stej drte je prach ale radšej prach ako každého pol roka dávať 100 eur za opravy nápravy na aute.Poprosím Vás o reálne riešenie nie výhovorky na predchádzajúce vedenie .

občania


 

Na túto otázku sa snažím nájsť odpoveď aj ja sám. Hľadám riešenia a možnosti. Tiež ma to trápi a bol by som rád, keby ten problém ohľadom uličiek konečne zmizol. Nemám problém ich stále zoškrabávať a zasýpať. Sú však občania, ktorým sa zase takéto riešenie nepáči. Nadávajú na prílišnú prašnosť. Čo sa týka môjho parkovania na autobusovej zástavke. Nie je to preto, aby som si na rozdiel od Vás nezničil auto, ale je to spôsobené okolnosťami. A nehovorím to ako výhovorku. Keď stojím na autobusovej zástavke, buď som riešil výrez pri hlavnej ceste, alebo som narýchlo odbehol k problému na prečerpávacej stanici kanalizácie. Naposledy to bolo 28.3. kedy som niesol p. učiteľkám kvety ku dňu učiteľov. V tom čase odchádzala spred bytovky Tatra naložená drevom. Pri východe na hlavnú cestu som ju zaregistroval a keby som sa bol ,,teperil" až ku škôlke, tak by sme sa stretli niekde na pol ceste a mali by sme problém sa vyhnúť. Neberte to ako obhajobu, ale je to holý fakt, prečo som spravil niečo tak, ako som spravil. Normálne chodím bez problémov z autom až ku škôlke, alebo ostatných častí obce, kde je cestná infraštruktúra podobná. A ak ste si všimli, nevyhováram sa na predchádzajúce vedenia. Naozaj chcem všetko riešiť a aj sa niečo darí, ale nejde všetko hneď. Pre mňa bola najpodstatnejšia konsolidácia financií, ktorá sa podarila a ostatné ukáže čas. Nebránim sa kritike a rád ju prijímam. Ostatné prípadné otázky zodpoviem zase na verejnom zhromaždení, ktoré sa bude konať aj tento rok.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce Lúky

pridané 29.3.2017 10:41:36

vývoz fekálnym vozidlom

Žiadam o upozornenie pracovníkov, ktorí vyvážajú fekálie, aby nepúšťali do šácht, ktoré slúžia na kanalizáciu fekálie, nakoľko spôsobujú týmto vypúšťaním, smrad v rodinných domoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti šachty, kde boli fekálie vypustené. ďakujem

občania


 

Vývoz fekálnym vozidlom je služba pre občanov, ktorí nemali to šťastie a mohli sa napojiť na kanalizáciu. Nedeje sa každý deň. Chcel by som Vás v mene týchto občanov požiadať o zhovievavosť. Pracovníci budú zároveň upozornení na pokojnejší priebeh vypúšťania, aby zbytočne vo veľkom meradle nevznikala pachová stopa.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 12.3.2017 21:33:30

MDZ

P.starosta,dakujeme za prijemne posedenie k sviatku žien. Tie čo neboli možu banovat.

ženy z Luk


 

Nie je začo milé dámy, žienky a dievčatá. Veľmi rád to zopakujem aj o rok. Teší ma vaša rozrastajúca sa účasť a aj to, že hneď neodchádzate, ale dokážete sa medzi sebou krásne pozhovárať a pospomínať na veselé, ale aj vážne veci. Som rád a zároveň spokojný, že sa Vám táto akcia páčila. Možno to na rok budem dávať do povedomia skôr, aby sa mohol tejto akcie zúčastniť väčší počet žien.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce Lúky

pridané 3.2.2017 10:52:21

heligonky

děkujeme všeckym kdo měl co do činěni z organizaci letošnich heligonek a za vybornu atmosferu ogaři z halenkova

valach


 

Veľmi nás teší Vaša spokojnosť. Samozrejme budeme radi, keď znova navštívite toto nádherné podujatie.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 30.1.2017 20:47:18

Valentínska disco

Zdravím, Valentínska diskotéka 12.2. je zrušená? Ďakujem za odpoveď.

ema


 

Valentínska diskotéka sa bude konať. Deň konania diskotéky je 11.02.2017(sobota). Na Všetkých návštevníkov sa čo najsrdečnejšie teší DHZo Lúky.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 3.1.2017 12:11:54

Nový rok 2017

Krásny a šťastný rok pán starosta, prajem Tebe, pracovníkom obecného úradu a všetkým občanom ! Hlavne všetkým veľa zdravia a božieho požehnania!

Milada


 

V mene všetkých Vám úprimne ďakujem a tiež prajem všetko dobré do roku 2017.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 25.12.2016 13:05:24

poďakovanie

Ježiškovi pošepnem
nech Ti na Vianočný deň
splní ten najtajnejší sen
a na Silvestrovskú noc
nech má takú moc,
že vykúzli ti hoc šťastie
a lásku na celučičký rok.
Veselé prežitie sviatkov Vám Pán STAROSTA aj vašej rodine a kolektívu prajem pevné nervy a nenechajte sa znechutiť neprajníkmi a závistlivcami,sme radi že Vás máme! :-)

................... nie je podstatné - občania


 

Ďakujem v mene svojom, v mene kolektívu a aj v mene všetkých občanov. Som rád, že sa na sklonku roka začala vytrácať nevraživosť medzi nami a teším sa na spoluprácu s Vami všetkými v roku 2017. Zároveň Vám všetkým v Novom roku prajem zdravie, lebo je vzácne, šťastie, lebo je krásne a lásku, lebo je jej málo.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 21.12.2016 08:21:32

Vianoce

Prajem pekné VIANOCE Vám,občanom a poslancom.

dedo


 

V mene všetkých Vám úprimne ďakujem a prajem všetko dobré do roku 2017.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 20.11.2016 20:14:12

Osvetlenie ulice .

Pán starosta , poprosím Vás tuto cestou o opravu verejného osvetlenia pred domom kde bývajú Kafkovci , v tzv . uličke Bosna , kde už nejakú dobu nefunguje , ale v týchto zimných mesiacoch je to už pri skoršom ztmievaní naozaj potrebné opraviť .
Ďakujem .

Luliak Pavol


 

Dnes t.j. 21.11.2016 je plánovaná oprava verejného osvetlenia. Ak pôjde všetko podľa plánu, mali by všetky lampy v obci svietiť. Zároveň sa chcem všetkým obyvateľom ospravedlniť za to, že tentokrát to trvalo trochu dlhšie, ale súhra okolností mi opravu osvetlenia nedovolila skôr.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 13.11.2016 22:50:12

Verejné osvetlenie v obci

Dobrý deň pán starosta, jedného pekného večera sme sa s rodinou prešli obcou a padlo nám do očí osvetlenie na hornom konci pri pani Matuštínovej ktoré neosvetluje cestu ale ich dvor. Myslíte že je to správne? Ďakujem za odpoveď.


 

Osvetlenie, ktoré spomínate, bolo montované na základe požiadavky občanov. Po kontrole miesta a zhodnotení možností sme pristúpili k namontovaniu predmetného svietidla. Priznám sa, aj keď som išiel už niekoľkokrát okolo vo večerných hodinách, že som si neuvedomil osvetľovanie súkromného pozemku. S týmto úmyslom sme predmetné svetlo určito nemontovali, a ak by sa dalo pootočiť a bude na to priestor, môžem dať príkaz na nápravu. Nehovorím, že sa tak stane hneď zajtra, alebo v najbližších dňoch, ale môže to byť v riešení pre budúcnosť. Možno, keď prestane svietiť. Pri jednej práci by sa odstránilo viacej závad.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 24.8.2016 18:19:00

HODY

Dobrý deň p. starosta.
Prosím Vás ktorá zábava bude v obci lepšia? Ktorú poriada zložka v obci, aby si niečo privyrobila alebo akcia pod orechom??
Je divné, že sa v obci v jeden deň poriadajú dve hodové zábavy a k tomu ešte oldies.
Niekto musel zábavu povoliť z obce.
Podrážate hasičom kolená???
Toto by za Hrebíka nebolo.

Jozef


 

Mrzí ma, že je otázka položená tak, ako je a či by sa niečo dialo alebo nedialo. Je scesné hodnotiť, čo je lepšie, alebo horšie. Určite však nechcem nikomu podrážať nohy, tobôž nie požiarnikom. Obe akcie boli myslené s dobrým úmyslom a verím, že to tak aj skončí a nedeľné ráno nám dá za pravdu. Z osobnej skúsenosti viem, že akákoľvek discotéka, či zábava sa nezačína naplno skôr, ako o 23:00. A samozrejme, nie je pre každú vekovú skupinu. Takto som zobral aj ,,Hodovú" Pod orechom, ktorá je myslená tak, že to bude posedenie pri občerstvení a hudbe. Skupina, ktorá tam má hrať, je dohodnutá len na štyri hodiny. To znamená cca do 24:00. Ešte stále je veľa priestoru na zábavu na ,,pravej" Hodovej zábave v priestoroch KD Lúky. A že je označená ako oldies.....Teraz je to strašne moderné všetko označovať ako oldies, alebo retro. Tak je len na nás všetkých, aby sme sa zmobilizovali a podporili všetkých, ktorí organizujú nejaké akcie v obci. Dúfam, že sa aj Vy, pán Jozef, zúčastníte Hodovej zábavy, pretože ja určite a oboch. :-)

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 1.8.2016 20:22:07

fanda

Som Váš veľký fanda, a hrozne zle (tipujem, že asi aj Vám) sa mi čítajú niektoré podnety. Preto odporúčam niektorím jedincom, čo nevedia písať poriadne po slovensky, nech to skúsia radšej osobne u pána starostu ;-)) Inak vám verím, že dodržíte všetko sľúbené , a držím palce, najlepší starosta!!!

spokojný občan


 
pridané 22.7.2016 22:08:50

Chodniky vedla hlavnej cesty

Dobry den p.Starosta chcem sa spytat ako je mozne alebo ako vy rozmyslate trosku rozumom ze vy mate navrhy na realizaciu ciest a prvom rade treba na hornom konci Od zastaviek MŠ 1 alebo MŠ 2 by patrilo po jednej strane urobit chodniky a nie aby ludia chodili vedla po bocnom a vyhybali sa kamionom a nakladiakom preco sa nevybuduju chodniky ako vy neuvazujete trosku bezpecnost pre ludi ako vy rozmyslate slepacim rozumom. Aj Deti do skolky co tade chodia s rodicmi.Mozte sa hambit vsetko co sa da len predavate pozemky. Trosku uz sa spamatajte.

Peter


 

Návrhy na realizáciu ciest mám len v takom rozsahu, v akom to povoľuje výzva, pre ten ktorý projekt. Osobne by som chcel spraviť viaceré cesty v obci , ale finančný rozpočet to nedovoľuje. Som rád, že sme spracovali aspoň projekty pre ten ktorý úsek, ktorý Vy teraz kritizujete. Mrzí ma, že nie je chodník povedľa štátnej cesty. V minulosti sa o ňom uvažovalo(od pož. zbrojnice smerom k zástavke MŠ), ale projekt nebol dobre spravený a finančné krytie, ktoré bolo na to určené, bolo nedostačujúce. Som rád, že sa nám podarilo vybudovať prístupovú cestu aspoň k farme. Určite nerozmýšľam slepačím rozumom, ale viem, aké sú možnosti. Keď príde možnosť vybudovať chodník vedľa hlavnej cesty, určite tak urobím. Nemusíte sa báť. K predaju sa mi vyjadruje ťažko, pretože zatiaľ by som to predajom nenazval. Skôr naprávanie stavu, ktorý tu bol bez práva niekoľko rokov. Ako je známe, som proti odpredaju strategického majetku a pôdy. Odpredávali sme zatiaľ len časti pozemkov, ktoré už niekto užíval a z dlhodobého hľadiska by obci v budúcnosti nedokázali priniesť hlbší efekt. Práve naopak. Do budúcnosti je zabezpečená údržba predmetných pozemkov.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 30.6.2016 06:33:43

Anonym

Pan starosta ja mam taky pocit ze ked niekto posle anonym znamena to ze nechce byt zverejneny a nie ze vy kazdemu rozpravate kto to pisal!


 

Nie som si vedomý, že by som niekomu niečo povedal, alebo že by som niekoho menoval. Ak aj padlo meno, tak aj to len kvôli tomu, že si to ten človek, resp. rodina vydedukovala. Neviem presne, o ktorý podnet, resp. anonym sa jedná, ale ja riešim všetky podania. Niekedy ma však mrzí, že nemám komu podať správu o stave, v akom sa podnet, alebo oznam, nachádza. Bolo by vždy lepšie, už keď sa niektorí tak radi schovávate za rúško anonymity, aby ste aspoň mne, čo to mám riešiť, poskytli relevantné info. Možno aj nápovedu, ako v danom probléme vystupovať. Nie je to ale čestné vystupovať anonymne, chcieť strašne niečo riešiť, ale zároveň sa hnevať, keď sa príde na to, čo všetko je za pozadím. Dúfam, že takýchto malicherností bude v našej obci ubúdať, a dokážeme si riešiť svoje problémy trochu priamočiarejšie.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 21.6.2016 11:33:00

Cesta

Prosím informáciu ako postupuje schvaľovanie rekonštrukcie cesty na hornom konci k bytovkám.
Ďakujem

dedo


 

Projekt cesty je kompletne spracovaný, prebehlo verejné obstarávanie na dodávateľa a toho času čaká na schválenie, resp. neschválenie kompetentnou agentúrou. Obec nemá možnosť akokoľvek tento proces ovplyvniť. Samého ma to mrzí, ale nič iné, ako čakanie nám v tejto chvíli nezostáva. Za seba však môžem povedať, že som spravil maximum pre to, aby bol projekt vypracovaný čo najlepšie a mal čo najväčšiu šancu uspieť.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 14.6.2016 10:02:39

Dom na predaj

Dobrý deň, pán starosta!.Sme mladá rodina a hladame dom na predaj v obci (okrem tých čo su na bazosi a pod.) Prosím Vás su ešte v obci aj iné RD na predaj?Alebo byt do prenajmu v bytovkach pri skolke?Alebo ine byty v obci?Ďakujem pekny deň

Adela


 

Toho času nemáme v evidencii voľný byt a ani dom. Nevylučujem, že sa to bude možno v blízkej budúcnosti meniť, ale nateraz je stanovisko negatívne, čo ma samozrejme mrzí.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 7.6.2016 11:02:18

Bartolomejský jarmok

Dobrý deň pán starosta! Prosím Vás, kedy bude Bartolomejský jarmok? Ďakujem za odpoveď.

Margita


 

Bartolomejský jarmok sa bude tento rok v našej obci konať 28.08.2016. Všetci ste srdečne vítaní.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 12.5.2016 21:34:05

Re:odpredaj potôčika

Dobrý večer p. starosta. Predal sa potôčik. Beriem to ako fakt, už sa stalo. Chcem reagovať na článok s podpisom Lúčania. Chcel by som vysvetliť dotyčnému, ktorý písal tento článok, že uvedený potôčik je vlastne cesta, ktorá je cestou stovky rokov.
Píše, že sa využíva bez osohu a zadarmo. Tak sa ho teda pýtam, koľko platí on za cesty, po ktorých chodí. Možno, že je to mladý človek neznalý pomerov. Cesty sa predávať nesmú. Tých pár eur naša zadĺžená obec nepocíti. Ešte by som sa chcel opýtať, akým spôsobom chcete spatiť pôžičku este za kanlizáciu. Myslým, že sa musí splatiť v roku 2017 cca 240 000 eur. Inak vám tiež fandím.

Marián


 

K odpredaju. Osobne som nebral odpredaj ako ,,finančnú záchranu obce." Ako píšete, je to smiešna suma, ale odpredajom sme uzavreli jednu kapitolu, ktorá sa ťahala ešte z minulosti. Ja osobne som bol proti, ale nakoniec to bude takto možno lepšie. A vôbec to nebolo prvý x čo sa odpredal podobný typ pozemku. Čo sa týka pôžičky. Na túto časť otázky Vám budem vedieť dať odpoveď až koncom budúceho týždňa. Preposlal som požiadavku na prešetrenie do Prima banky, kde mi poskytnú relevantné, ale hlavne odborné odpovede. Nie som bankár a tento dlh som prevzal ešte po svojom predchodcovi. Tento rok sa začalo z tohto mega úveru niečo splácať, ale ako to je naozaj, napíšem po vyjadrení predstaviteľa Prima banky, ktorý je t.č. na dovolenke. Zároveň Vám bude zodpovedaný aj ďalší postup, ako sa s tým úverom bude dať vysporiadať. Ak by sa ale stalo, že sa odpoveď neobjaví do konca týždňa, môžete ma ďalej kontaktovať. Spravím nápravu.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 17.5.2016 15:28:23

Odpoveď ohľadom úveru

Takže, ako som sľúbil- fakty o úvere sú nasledovné:
- Úver bol poskytnutý v roku 2007 v pôvodnej výške 225.042 €
- V ďalších rokoch obec úver striedavo podľa možností a potrieb znižovala, zvyšovala – až sa dopracovala koncom I.Q 2015 na úroveň 217.261 € (to bolo v čase, keď sa vlani riešil preklenovací eurofondový úver)
- Z tejto výšky začala obec pravidelne splácať úver čiastkou 265 € mesačne počnúc júlom 2015 a v súčasnosti sa dopracovala na aktuálnu výšku 214.611 €
- Úver je splatný 4.7.2022 – do tej doby sa pri súčasných splátkach dostane na úroveň 195.012 €.
- Potom obec s najväčšou pravdepodobnosťou osloví viaceré banky s požiadavkou na prefinancovanie zostávajúcej čiastky úveru a dohodne sa na ďalšom splácaní úveru.

Aj na základe uvedeného je vidieť, že ideme cestou(aj keď možno pomalou, ale konečne ideme) oddĺženia obce. Splácame podlžnosti minulosti a konečne koľko-toľko aj úver. Zároveň sa snažíme vstupovať do nových projektov, ktoré budú osožné pre každého. Nie sú to len prázdne gestá.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce Lúky


 
pridané 12.5.2016 18:13:10

Naozaj by sa Lúčanom mali otvoriť oči!

To čo tu predvádza určitá skupina ľudí je na plač a nie na smiech.Stačí sa ráno prejsť rodnou obcou, pri zdravotnom stredisku sa nedá nadýchnúť- čím sa tam asi kúri? Zbytočne čistíme okolie potoka, ten vzduch dýchame starý, ale bohužiaľ aj najmenší čo idú na autobus do školy. Tak ďakujeme za skvelé životné prostredie. A čo také svetaborné sa v obci zmenilo k lepšiemu? Ako tu už bolo kedysi napísané, obklopuje sa len určitou skupinou ľudí tzv.priatelia a tie príhovory úžasné.Len oslavy,vykrmovanie celej starostovej rodiny.Treba sa pozrieť na okolie,nielen pred KD,domy kde nikto nebýva tie sú zanedbané, ale niektorým sa čistia a kosia zákopy hoci sú majiteľmi mladý a dobre situovaný ľudia a čo cintoríny prečo už nie sú vykosené, zase čakáme..... Smelo zbierajte podpisy na odvolanie, pripojíme sa...

Jana


 

Nedá mi zase nereagovať. Mrzí ma, že určitá skupina ľudí, pod rúškom anonymity, dokáže takto nenávistne reagovať. Som otvorený každému a každému sa snažím pomôcť. Dôkazom toho je aj moje predsavzatie odpovedať na každý podnet. Koľko x je to ale naozaj náročné, pokiaľ si uvedomím, že to čo sa píše, je niekedy len znôžka nezmyslov, poloprávd a bezbrehého osočovania. Keď niekto niečo má proti mojej práci, prečo to nevyjadrí zoči voči? Ja sa snažím odpovedať absolútne na všetko. Viem, že nie všetko je vidieť. Ale naozaj sa už všeličo podarilo a dúfam, že sa ešte podarí. Pracujem na tom, aby obec rástla. Máme spracované a podané 4 projekty. V situácii, keď sme ako obec bez financií, je to pekné číslo. Na ďalších pracujem. Ide to pomaly, ale ide. Na štart som nedostal okrem dlhov a problémov, na rozdiel od mojich kolegov v okolitých obciach nič. A výsledky sa začínajú objavovať. Ale to neprajníci nikdy nepochopia a starosta môže byť akýkoľvek, vždy bude pre skupinu ľudí ten zlý. Mrzí ma zdravotné stredisko. Viem, že tam je problém a pre tento okamih ho neviem riešiť. Relevantne a bez ďalších nákladov. Doteraz sme tam kúrili z dôvodu vyššej výhrevnosti čiernym uhlím. Dúfam, že nám financie dovolia a novú sezónu budeme môcť začať peletkami. To že sa obklopujem len určitou skupinou ľudí je tiež nezmysel. Vždy chcem a vždy aj budem spolupracovať s každým, kto chce pomôcť obci. Aj s Vami. Ale to by ste musela vyjsť s tieňa a chcieť niečo dokázať. Nie sa len oháňať petíciou. Za príhovory sa ospravedlňujem, možno to nemám dané zhora, ale keď niečo hovorím, väčšinou to tak cítim. Čo sa týka osláv. Sú to akcie, ktoré tu boli aj v minulosti a my sa v nich snažíme len o pokračovanie. Obec nestoja skoro nič.Vyprosujem si nejaké prirovnanie, čo sa týka vykrmovania rodiny. Som rád, že rodina pri mne stojí a bezodplatne a na úkor svojho voľného času mi pomáha s organizáciou. Nie každý len vypisuje a kritizuje a pritom pre obec nepohne prstom. A ako som už povedal niekoľko x a teraz to pre Vás znova zopakujem: Moja rodina vie tejto obci aj niečo obetovať. A nie je to zanedbateľná čiastka. Rád by som ešte vedel jednu vec. Komu mladému a situovanému sa kosilo? Opustené domy? Každý má svojho majiteľa. Aj na základe Vášho podnetu ich budeme kontaktovať a žiadať o nápravu stavu. Každý vlastník pozemku a nehnuteľnosti je povinný brániť zaburineniu pozemku pravidelným kosením. K cintorínu. Keby ste len nevypisovala a sem tam sa prešla po obci, tak by ste zistila, že s kosením cintorína a jeho údržbou sa začalo. Kosí sa evanjelický, kde sa aj vyrezávalo krovie a previedla sa drobná údržba tují. Zároveň sa spojazdnila studňa, aby mohli návštevníci plnohodnotne využívať toto pietne miesto.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 12.5.2016 10:53:15

Poďakovanie

Dobrý deň pán Starosta chcela by som vyjadriť svoj názor ako aj názor ľudí ktorí nemajú prístup k internetu a teda možnosť vyjadriť sa touto formou.
V prvom rade sa chcem poďakovať za prácu ktorú odvádzate. Za poslednú dobu sa v obci toho veľa zmenilo a veru k lepšiemu. Takéhoto starostu ktorý urobil v tak krátkom čase tak veľa pre obec sme tu ešte nemali!
Čo sa týka potôčika tak ten doteraz využívalo pár ľudí. Obec nemala možnosť ho akokoľvek využiť a osoh z neho malo len tých pár ľudí ktorí ho využívali svojvoľne a zadarmo. Takto obec dostala peniaze a osoh z neho majú všetci!

Držíme vám palce a stojíme za vami.

Lúčania


 
pridané 11.5.2016 11:29:57

Zlaté časy

Pani Eva, váš príspevok mi je úplne na smiech. Ako aj ostatné negativitá. Občania by mali byť radi, že máme takéhoto pracovitého, kamarátskeho starostu, ktorého nám možno už teraz závidia občania okolitých dedín. Alebo Vám viac vyhovoval jeho predchodca? Zamyslite sa! Ja by som to komentoval tak, že Lúkam nastali konečne "zlaté časy" ;-) tak neprajníci ešte raz, otvorte oči !!!

Pišta L.


 
pridané 10.5.2016 10:26:53

nechápem

Nie každému je dané aby pochopil.


 
pridané 8.5.2016 09:02:22

nechapem

Ľudia, prosím spamätajte sa! Prečo stále osočujete starostu? Som úplne znechutená s tých príspevkov. Môžete sa hanbiť. Konečne je na úrade človek, ktorý niečo robí pre obec. Predchodca za tie roky čo tam bol nespravil NIČ. Tak prosím otvorte oči a lepšie sa začnite dívať a nepíšte kraviny. Ďakujem. Starosta drž sa. S pozdravom Andrea Hoštáková


 
pridané 6.5.2016 00:58:54

Podnet

Dobry den, p.Starosta ste na tolko chudobny ze od ludi ktori chodia cez vas na brigadu do talianska berete peniaze.Viete ze je to trestne a pritm lusom nedavate ziaden doklad?to ste takto majstrovali aj na Zssk? A to co robite s dedinou je katastrofa odpredavate pozemkyako aj potocik.To ziaden pan starosta pred vami nerobil. A budete v mediach podame na vas aj podnet na Tsk. A aj ako sa starate o dedinu a zacneme spisovat peticiu na vase odvolanie.

Eva


 

Práve včera som mal debatu s niekoľkými obyvateľmi obce, kde som vyjadril radosť nad tým, že si ľudia v našej obci začínajú hľadať k sebe cestu a prestávajú ,,podpásové" útoky, osočovanie a závisť. To som nevedel, čo si nájdem dnes v podnetoch a otázkach. Čo sa týka brigád v Taliansku! K tomu Vám poviem cez obecnú stránku len toto: ľudia, ktorí tam idú so mnou, vedia o podmienkach úplne všetko. Idú tam so mnou dobrovoľne, chápajúci, že aj mám s tým spojené určité náklady. Dokonca mi ho veľmi veľa ľudí ani nezaplatilo. Ale to sa asi nehovorí. Vedia, že aj ja som mal x rokov späť náklady na to, aby som tam nejaké miesta vybudoval. Nehovoriac o tom, že aj v priebehu roka sa nejaké vyskytnú. Viac Vám hovoriť cez média nebudem. Zodpoviem Vám to osobne, teda ak budete mať chuť to počuť, ako je to v skutočnosti a nebudete sa hneď oháňať trestnými oznámeniami. Ďalej to budem určite vysvetľovať ľuďom, ktorým to chcete posúvať. K môjmu predošlému zamestnávateľovi. Nepracoval som na ZSSK, ale môj zamestnávateľ boli ŽSR a moji nadradení si myslím, nemali voči môjmu pôsobeniu výhrady, ale zase je to len otázka na nich. K odpredaju pozemkov. Zatiaľ k nejakému masívnemu odpredaju nedošlo. Akurát sa odpredáva pás pozemkov od Nivy smerom k úradu, ale tieto pozemky sú už niekoľko rokov prihradené a užívané svojvoľne. Takto sme len veci uviedli na správnu mieru a neodpredali sme nič, čo by vedela obec v nasledujúcich rokoch zúročiť. K potôčiku: Ja osobne som nič neodpredal. Všetko musí byť schvaľované OZ. Tento odpredaj sa ťahal niekoľko rokov a aj terajšie šetrenie na GP, kde bol podnet podstúpený, nezistilo závažné pochybenie. Keď sa opýtate priamo kupujúceho a jeho rodiny, tak Vám potvrdia, že ja osobne som bol proti odpredaju. Som hrdý na to, že s ľuďmi, ktorí išli do toho so mnou, sa mi podarilo zabrániť predaju bývalej policajnej stanice. Dnes sú tam dva nájomné byty, ktoré patria obci.A či to spravil nejaký pán starosta predo mnou? Skúste sa opýtať majiteľov pozemku pri dolnom parčíku. Pokiaľ sa do médii dostanem oprávnene, hold smola. Budem nútený vysvetľovať. Ale pokiaľ by bolo siahané na moju česť a súkromie ohováraním a podsúvaním neoverených, lživých a osočujúcich informácii, budem sa musieť brániť zákonnými prostriedkami. To sa týka aj podnetu na TSK. Nerobím nič, čo by škodilo tejto obci a jej obyvateľom. Snažím sa splácať hriechy minulosti, vypovedávam nevýhodné zmluvy, snažím sa o zapájanie do projektov EÚ, spolupracujem s obyvateľmi a inštitúciami. A na koniec Vám chcem povedať ešte nasledovné, čo som už spomínal niekoľko x. Či som chudobný, alebo bohatý, keď..... Mám zárobok, ktorý som už raz prezentoval. S toho si platím PHM, opravy auta, telefón, sponzorské dary. Tiež mám rodinu, predpokladám ako aj Vy. Dávam to zo svojho. Nekradnem, netunelujem a nemám ani inú firmu, cez ktorú by som mohol naháňať ďalšie financie. Žijeme len s toho, čo zarobím ja a moja manželka. Poctivo.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 6.4.2016 12:05:48

Ukončenie diskusie.

Ahoj dedo. Máš pravdu. Človek sa učí celý život. Možno by som sa niečo naučil aj od Teba, ale to by si musel vyliezť z tej diery v ktorej stále čušíš a schovávaš sa ako prašivý pes.

Valér Ježovica


 
pridané 4.4.2016 22:31:41

hasič a ,,hasič,,

Príde mi trochu smutne a trapne zároveň keď citam posmesne prispevky vztahujuce sa na veliteľ hasicov Maja. Robí svoju prácu (za ktorú predpokladam nie je ani plateny je to asi skôr dobrovolna cinnost) dobre rad a zodpovedne. Je to jeho vasen a je to na ňom aj poznat a preto mi prídu veci tu o ňom písané akoby boli len z cistej zavisti a o rieseni si komplexov. Zaujmalo by ma keby podpisanemu ,,hasicovi,, niekedy nedajbože horel dom a naozaj vtedy potreboval Majovu pomoc či by toľko mudroval a osocoval .....verim že v tom momente by bol šťastný a vdacny za jeho šikovnosť. Uvedomte sa

mirka


 

K veliteľovi hasičov DHZO Lúky: Veliteľ hasičov má moju plnú podporu. Pri funkcii, kde môže ísť v niektorých prípadoch o priame ohrozenie života a k škodám veľkého rozsahu, sa ani inak nedá. Pri každej práci, ktorá sa robí z maximálnym nasadením a zanietením, sa robia samozrejme aj chyby. Kto však nič nerobí, nerobí ani chyby a nič nepokazí. Svoju úlohu plní zodpovedne a ako bolo spomínané aj v príspevku, bez akejkoľvek finančnej kompenzácie( bez platu), dokonca vie použiť pre dobrú vec svoje financie, auto a v neposlednom rade svoj čas, ktorý by mohol venovať svojej rodine. Je samozrejmé, že si túto cestu zvolil sám, ale ja osobne a možno aj viacerí sme radi, že tak urobil. A že sa stanú nejaké chybičky. Odpúšťajme. Každý by sme sa ich dopustili, keby sme boli na jeho mieste. Niekto možno väčších, niekto menších. Ale pokiaľ to obec nejako extrémne finančne nezaťažuje, o nič nejde. Iba možno o to, že pár nadšencov sa pripravuje na ,,ostrejší"( dúfam, že k nemu v našej obci nikdy nepríde) zásah.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 31.3.2016 11:18:31

Ukončenie diskusie

Tak čo Valér,kto mal pravdu,ešte sa musiš vela učiť.

dedo


 

Neviem, čo mám k tomu povedať a nie som si ani istý, čo tým chcel pisateľ vyjadriť. Diskusia zrušená nie je a ani nebude. To, že sa tam nič v poslednej dobe neobjavilo, svedčí len o jednom! Ľudia, ktorí niečo chcú, alebo potrebujú, to vybavujú priamo. Buď telefonicky, alebo osobne. A ja som osobne rád, že ľudí, ktorí chcú prispievať činmi začína pribúdať, čoho svedectvom sú napr. upravované verejné priestranstvá, vytváranie kultúrnych akcií, na ktorých sa stretne nespočetné množstvo ľudí z obce a aj blízkeho okolia. A som rád, že začína ubúdať ľudí, ktorí sa len sťažujú, ale sami nepriložia ruku k dielu, aby sme sa v konečnom dôsledku mali všetci lepšie a spokojnejšie. Tak aj Vás, milí ,,dedo", chcem poprosiť! Vylezte z anonymity, vyjadrite priamo, čo si prajete a nesnažte sa poučovať ľudí okolo. Pán Valér si to určite nezaslúži. Skúste si pozrieť, aké bohatstvo začal(vo svojom voľnom čase a zadarmo) vytvárať pre budúce generácie na obecnej stránke a možno pochopíte, že život vie byť aj krásny.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 7.3.2016 09:33:52

Ukončenie diskusie

Ahoj dedo. Demokracia je aj o tom, že človek sa nebojí povedať si svoj názor a samozrejme sa podpísať menom, ktoré má uvedené v OP. V Tvojom prípade to nie je nič iné len vykrikovanie z davu. Vtedy sa človek cíti silný.

Ježovica Valér


 
pridané 4.3.2016 12:38:18

Ukončenie diskusie a pripomienok občanov.

Tieto diskusie sú demokraticky ukončené,občan môže ďalej platiť dane,držať hubu a krok.Gratulujem starosta.

dedo


 

Neviem si dosť dobre predstaviť, kam práve teraz smeroval Váš podnet, ale podľa toho, že ste sa zase ozval usudzujem, že ste sa nezúčastnil verejného zhromaždenia. Tam som jasne prezentoval všetko, načo sa ma občania pýtali. A spomínal som aj kultúrnosť na Web stránke. Povedal som, že by bolo vhodné a samozrejme aj slušné, keď niečo žiadam, alebo niečo chcem, sa pod to aj relevantne podpísať. To, že sa teraz zobrazuje na začiatku nejaké upozornenie znamená, že sa snažíme o nejakú kultúru príspevkov. Samozrejme, a budem sa zase opakovať, všetko som povedal na verejnom zhromaždení. Aj to, že ku dnešnému dňu mám zodpovedané všetky podnety. To znamená, že to tak zostane aj do budúcna. Keď sa ľudia podpíšu, aj keď nepodpíšu. Ako vo Vašom prípade. Ale nemusíte sa báť konca demokracie. Aj keď Vo vašom príspevku cítim aj trochu anarchie. Jediné, čo by som chcel je to, aby sa zlúčili ,,Príspevky pre starostu" s ,,Aktuálnymi diskusiami". A aby zostali všetky odpovede v jednej ,,bunke". Zľahčilo by to odpovede a Vám občanom čítanie. Samozrejme, ak to bude technicky možné. S úctou a s pozdravom zostáva

Behro Ján, starosta obce

pridané 18.2.2016 17:40:17

diskusia

Vidím, že obecná stránka prešla peknými úpravami som veľmi rád, že ste mysleli aj na toto , ale keď sa dívam na príspevky občanov , je to dosť nepriehľadné hlavne mám na mysli rozdelenie "Aktuálne diskusie" / "Podnety pre starostu" myslím si , že by pomohlo keby sa na úvod každej tejto bunky napísalo pravidlo čo sem patrí a čo nie nech "Podnety pre starostu" sú naozaj podnety a "Aktuálne diskusie" naozaj diskusia .A ďalej aby občan našiel bunku "Podnety pre starostu" musí prehľadať celú stránku. Možno by pomohlo keby sa zlúčia do jednej bunky a až potom sa rozdelí na "diskusiu" a "podnety" . Berte to len ako návrh na sprehľadnenie stránky.
Ďakujem.

Spokojný občan


 

Som rád, že sa Vám nová obecná stránka páči. Čo sa týka buniek: "Podnety pre starostu" a "Aktuálne diskusie" som toho názoru, že bude najlepšie, keď to bude len v jednej bunke a myslím si, že už je to aj zlúčené do jednej. Nakoľko na všetky podnety odpovedám výlučne osobne(do toho času okrem 2 príspevkov- v rámci korektného vysvetlenia písala odpoveď zamestnankyňa obce), tak si myslím, že je zbytočné selektovanie na dve bunky a správne a aj prehľadné bude, keď zostane len jedna. Bude všetko viditeľné len pri jednej odpovedi a nebude treba hľadať odpovede vo viacerých bunkách. K určeniu pravidiel, čo patrí a čo nie do ,,bunky" nechávam na uváženie a inteligenciu každého pisateľa. Ja som sa na začiatku zaviazal, že zodpoviem všetko, na čo mi príde otázka, alebo podnet. A už bude len na pisateľovi, či sa podpíše a aký typ komunikácie zvolí.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 8.2.2016 21:01:58

Odpredaj potočika .

Dobrý deň .
Pán starosta , dúfam , že nový majiteľ pozemku KN E 1831/3 bol oboznámený s faktom , že nemože zasahovať do toku potočika , ani ho nijak upravovať .
Pokiaľ by sa v celej dĺžke pozemku tok nejako upravil a následkom toho zapríčinil zanesenie nečistotami , je povinný sa o nápravu v tomto prípade postarať majiteľ pozemku .
V opačnom prípade by sa po prívalovom daždi mohol potok vybrežiť a prípadné škody na majetku ostatných občanov by znášal tiež vlastník dotknutého pozemku .
Bodaj by k tomu nikdy nedošlo , aj keď je to pravdepodobné .

Pavol Luliak


 

Dobrý deň!
Ako hovoríte v závere Svojho podnetu:- ,,Bodaj by k tomu nikdy nedošlo....". Myslím si však, že zo strany obce sme spravili všetko pre to, aby takáto situácia nikdy nenastala. Ostáva nám dúfať( je to aj zmluvne podchytené), že aspoň v tejto časti potoka budeme mať jeho prietočnosť zabezpečenú na 100% a bez finančnej záťaže obce. Horšie je to však s ostatnými ,,metrami", kde potôčik preteká. Dúfam však, že aj tam sa nám v budúcnosti podarí náprava. Tým samozrejme nemyslím hneď odpredaj, ale prečistenie.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 31.1.2016 19:05:19

Podnet na Zdravotne stredisko

Dobry den p.starosta chcem touto spravou sa opytat ako je mozne ze na zdravotnom stredisku nieje este podstresie dokoncene? Dalej ludia ktory cakaju u zdravotneho lekara a pracujuci ludia na zdravotnom stredisku sa trasu od zimy co tak paradne kurite, a ako je mozne ze ste taky paradny kotol zariadili na zdravotne stredisko ze ludia tam mrznu ako chladnicke je to hamba na zdravotne stredisko kde ludia dochadzaju za vysetreniami ku lekarom rodicia s detickami a bolo by dolezite viac presadit a udrziat zdravotne stredisko a nie ho odpisat uplne, preto ziaden doktor ci zivnostnik nechce ist do zdravotneho strediska preto lebo pan starosta nevie zariadit kurenie je to na zaplakanie pan starosta aj doma mate take kurenie?Poriadate vseliake akcie ale zdravotne stredisko vas nezaujima. Ale ked bude koncit obdobie sluzenia starostu to hned bude vyhlasovanie a udrzanie si postu starostu. Som odhodlana to dat podnet na TSK. Dakujem za odpoved.

Občanka.


 

Dobrý deň!
Som si plne vedomý toho, že v poslednom období rezonuje v obci tepelný komfort, resp. diskomfort návštevníkov a hlavne nájomcov v budove ZS. Som si plne vedomý závažnosti problému a môžem byť rád a ďakovať Bohu za zimu, akú máme. Problém ohľadom vykurovania sa snažím riešiť a môžem Vám zodpovedne povedať, že mi nedá spávať. A nie je nič príjemné, hneď z rána počúvať ponosy. Od nájomcov, návštevníkov, ako aj od okolo bývajúcich obyvateľov. Jedny sa sťažujú na zimu, druhí na dym. To, že kotol v ZS je toho času slabší, ako by mal byť originál, vie každý. A viem to aj ja. Pri prvotnom návrhu bol vypočítaný kotol na cca 80 kW –kotol by v pohode vykúril budovu ZS. Nakoľko sa však riešila havarijná situácia a doba na dodanie kotla sa pohybovala cca od 14 dní do 21 dní, tak sme zvolili, aj s ohľadom na prechodné obdobia roka, variantu dvoch kotlov, kedy by počas zimy a v období mrazov kúrili oba a v čase vyšších vonkajších teplôt by to prekuroval len jeden. Táto varianta bola zvolená aj z ekonomického hľadiska( počiatočná investícia do kotla a následné prevádzkové náklady). Postupom času, kedy sa mal montovať ďalší kotol, som sa začal pohrávať s myšlienkou, a tu Vám odpoviem na ďalšiu časť Vášho ponosu, že zabojujem nie o odpis ZS, ale o záchranu. Ako sa mi podarilo zachrániť budovu bývalej policajnej stanice, tak chcem zachrániť aj stredisko. Som v rokovaní s jedným stavebníkom, ktorý by, ak to po statickej stránke budova vydrží, začal s výstavbou nájomných bytov, čím by sa situácia obrátila k lepšiemu. Bol by aj byt pre lekára a aj pre nových obyvateľov obce. Je to však beh, ktorý sa nedá zrealizovať do cca 3 mesiacov. Ak všetko pôjde podľa plánu, tak ešte tento rok by sa začala výstavba. Z toho dôvodu je nezmysel teraz montovať ďalší kotol, ktorý by bol potom možno nevyužitý. Tento jeden, ktorý sme tam umiestnili v októbri, by našiel využitie ako náhradný, preto aj to bol jeden z dôvodov delenia kW. Využil by som ho neskôr, ako alternatívu pre budovu bývalej policajnej stanice( ak by odišiel ten, ktorý tam je teraz). Čo sa týka podstrešenia. Myslím si, že táto otázka by mala smerovať ešte na predchodcu, a to nechcem brať ako úbohú výhovorku, alebo obhajobu seba. Obec musí ešte splatiť 8500 eur za strechu, ktorá je teraz v takom stave, v akom je. Prvá splátka odišla v Januári 2016. Mám na stole však ponuku na ,,zabednenie“ čiel krovu (strechy), ale tu tiež chcem počkať na výsledok, či sa ide do budovania, alebo nie. Ono je ľahko plytvať finančnými prostriedkami, keď nie sú ,,naše“ , ale to nie je moja parketa, a vždy sa snažím myslieť aspoň krok dopredu. Takže asi toľko, aby ste si nemyslela, že to budem riešiť pred voľbami. A čo sa týka podnetu na TSK. Je to vaša slobodná voľba, pretože žijeme v demokracii, ale moja odpoveď bude rovnaká. Poprípade by som ich potom musel požiadať o finančnú pomoc tak, ako som v minulom roku žiadal Úrad vlády SR. Zatiaľ bez výsledku.
Na záver mi dovoľte, aby som Vám povedal niečo aj k akciám, ktoré uskutočňujeme. Každá obec sa snaží vyjsť v ústrety občanovi, aby sa mohol kultúrne vyžiť . V tomto smere nechceme byť výnimkou a som rád, že sa nám postupne ľudia vracajú a dokážu sa zabaviť a uvoľniť. Je to milé a určite v tom chceme pokračovať aj z dôvodu, že to ,,obecnú kasu“ nestojí skoro nič. Keď sa nerobí, zle je! Keď sa robí, ešte horšie. Ale pre pár zatrpknutých obyvateľov by som nechcel ukrátiť ostatných.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 11.1.2016 20:58:06

požiar

Dobrý deň B)
Som rád že občan nazývaný HASIČ si všimol požiar kontajneru pri bytovke 384.a obetavo zasiahol.
Len o upresnenie o 9:00 ráno ma obyvatelia bytovky z ktorej Vám dali 100% informácie zobudili že horí kontajner.Po obhliadnutí a odkrytia poklopu na kontajneru vyšľahol menší plameň preto som sa rozhodol isť pre auto v ktorom bolo potrebne vybavenie k likvidácii požiaru a následného aj upratania ohniska. Môžem Vás uistiť že vedro vody by bolo málo na uhasenie .Ak si myslíte že som konal neoprávnene a hral sa na hasiča pokojne si to môžete vyskúšať.

S pozdravom Marián Repatý veliteľ DHZo Lúky

Repatý


 
pridané 7.1.2016 21:06:56

Vývoz smetí

Podarilo sa povýšiť vývoz smetí na estrádu po obci. Je to hanba čo predvádzali zamestnanci pri vývoze.

Peter


 

Dobrý deň!
Veľmi ma mrzí, čo predviedli zamestnanci vyvážajúci smeti dňa 4.1.2016. Bohužiaľ, zrovna v tento deň som bol služobne odcestovaný v Bratislave a nemohol som hneď adekvátne zakročiť. Samozrejme som toto ich ,,pošmyknutie"(už niekoľkonásobné) nenechal t.č. bez povšimnutia. Ihneď som oslovil starostov obcí púchovskej doliny s požiadavkou personálneho preobsadenia a od včerajšieho dňa som obec zaregistroval na portáli úradu práce, kde som vypísal voľné miesta na pozíciu ,,zamestnanec OcÚ, pomocné práce pri vývoze TKO". Viem, že to nie je ospravedlnenie, ale ma mrzí, že aj niektorí občania podporujú zamestnancov pri vývoze TKO v ,,alkoholizme" a v takom chovaní, aké predvádzajú. Mám poznatok, že keď už prídu k niekomu v ,,nálade", tak im ešte ulejú a potom sa zabávajú, čo dokážu postvárať. Ako som však povedal. Nás to neospravedlňuje a ja sa snažím spraviť potrebné kroky a opatrenia. Dúfam, že s pozitívnym výsledkom. Lebo ako je vidno, niekedy je problém vybrať zamestnanca aj na nižšiu pracovnú pozíciu.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 5.1.2016 10:35:16

požiar

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať kto zaplatí výjazd hasičského auta v nedeľu 3.1. 2015 k "obrovskému požiaru" jednej popolnice pri bytovke išiel som okolo a popolnica už bola odtiahnutá na kraji aby nič neohrozovala , viem od tých čo ju odtiahli o siedmej ráno, že ju nechceli hasiť lebo by tam voda iba zamrzla tak to nechali radšej vyhorieť. Keď sa chcel pán Repatý ml. robiť dôležitým stačilo zobrať vedro a uhasiť to , ak sa chce hrať na hasiča tak nech sa hrá naňho doma v kupeľni je to až na smiech to čo niekedy predvádza .Za normálne vysvetlenie vopred ďakujem .

Hasič


 

Dobrý deň!
V prvom rade by som chcel len poznamenať, že je to trošku zlé, keď niekto zapáli kontajner na odpad. Že to bol úmysel viem preto, pretože ďalšia nádoba na KO horela aj v pondelok pri budove pož. zbrojnice. K výjazdu môžem podotknúť len nasledovné! Možno to bol malý požiar, možno nebolo treba hneď výjazd auta, ale to je vždy len ,,možno". Nechcem nikoho obhajovať, alebo karhať, ale som rád, že niekto niečo robí. A keď niekto niečo robí, tak sem-tam spraví aj chybu, ktorá nie je niekomu po vôli. Samozrejme, kto nič nerobí, ani nič nepokazí a nie je za nič súdení. Som rád a poďakovanie patrí tým, ktorí sú ochotní niečo vykonať pre obec. A to nie je len o hasičoch, ale o každom jednom. Zase som rád, že sa previedla kondičná jazda a technika bola v týchto mrazivých dňoch ,,pretočená" a je pripravená na prípadný zásah, kde sa chránia skutočné hodnoty. Ale to už niektorí nevidia. Bol by som nerád, keby sme znepríjemňovali prácu obetavým a ochotným občanom. Náklady na tento výjazd sú samozrejme minimálne, ak nechceme rátať čas ľudí, čo sa ho zúčastnili. Ale jedná sa o dobrovoľníkov, ktorí nastupujú stále. Nikto sme skúsení z neba nespadli a učíme sa stále. K haseniu nádob na KO v meste, tiež štartujú členovia HaZZ. A na záver! Podpísali ste sa ako hasič. Tak viete, že sa väčšinou po požiari upratuje aj okolie. Mohol ste si vyzdvihnúť lopatu a popr. poupratovať ten neporiadok, ktorý tam ešte okolo 11:00 hod. bol. To však samozrejme ostalo na toho, čo sa hrá na hasiča. :-) :-)

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 27.12.2015 17:39:52

Odpredaj potočika .

Vážený p. starosta .
Neviem na akej parcele sa to presne nachádza , ale ak ide o predaj pozemku pozdĺž Kubovcov , Mošteňanovcov až k p.Matuščínovej , tak vyjadrujem plný nesúhlas s odpredajom súkromnej osobe .

Pavol Luliak


 

Jedná sa o pozemok KN E 1831/3 ostatné plochy 236 m2. Tento predaj sa riešil na OZ už v roku 2013, kedy žiadateľ doručil aj písomné súhlasy uvedených rodín. Bolo nutné doriešiť vlastníctvo medzi Slovenským pozemkovým fondom / SPF/ a obcou Lúky. Potom žiadateľ opäť požiadal o kúpu spomínaného pozemku a OZ zámer schválilo dňa 9.9.2015 uznesením 102/IX/2015 a bol riadne zverejnený na úradnej tabuli, infokanáli TKR a webe obce . Pretože na obecný úrad neboli doručené žiadne písomné pripomienky k predaju pozemku v stanovenej lehote predaj bol uznesením 109/X/2015 dňa 21.10.2015 schválený. Žiadateľ financoval všetky náklady na znalecký posudok, GO plán a vklad do katastra nehnuteľností. Ocú Lúky

pridané 24.12.2015 12:25:06

poďakovanie

Ak láska topí ľad, čo pani Zima vyčarila, ak dá človek viac, čo v sebe skrýva, ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz, padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas, tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!

každý len nadáva a haní,ale pán starosta ĎAKUJEME a prajeme aj Vám a vašej rodinke príjemné prežitie sviatkov Vianočných

spokojný občan


 

Dobrý deň!
Chcem sa poďakovať v mene ľudí dobrej vôle a dovoľte, aby som na oplátku pridal aj ja jedno prianie:

Pod stromkom darčeky čo srdce pohladia,
rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.
Ku šťastiu krôčik, k bohatstvu krok,
prekrásne Vianoce a šťastný Nový rok.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 9.12.2015 13:06:36

Odpredania potocku 1831/1

Odpredania potocku 1831/1 pokial viem a co som sa dozvedel od nemenovaneho poslanca ziaden pan poslanec a ani poslanci neboli na danom mieste pritomny ale bol tam iba sam p.Starosta takze su to velke klamy pre ludi a je to hamba p.Starostu ze odpedava potocek a pozemok nieje na chulostivom pasme ale dolezite miesto kade tecie voda.Mam obavy aby sme nezacali odpredavat obecne majetky chulostive miesta.V minulosti ani jeden pan starosta neodpredaval potocek obecny.Su tu dolezitejsie veci riesit v obci vymena okien na skolke atd.a nie taketo chulostive veci podla p.Starostu.

Lucan


 

Dobrý deň!
K odpredaju potôčka som sa vyjadril prednedávnom. Nechcem hovoriť o pozadí, čo predchádzalo uvedenému predaju, ale zákon porušený nebol. Ja osobne som bol proti odpredaju, ale plne rešpektujem vôľu OZ. Preto si vyprosujem tvrdenie, že niečo odpredávam a nevenujem sa podstatnejším veciam. To že som bol priamo na mieste v danej chvíli je pravda a celú situáciu, aj zo všetkými rizikami, som poslancom OZ do detailu upresnil. Chúlostivým miestom som ho nazval len z toho dôvodu, lebo viem, že tadiaľ prechádzajú ľudia a v budúcnosti som sa chcel vyvarovať problémom, ktoré sa možno už začínajú objavovať. Z mojej strany som určite nič nezanedbal. Dúfam však, že keď sa budú na škôlke meniť okná(tie už máme), budem mať tú česť Vás vidieť na brigáde a pomôžete pri zveľaďovaní obecného majetku.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 9.12.2015 12:56:12

Verejne zhromazdenie

Chcem sa spytat dneska 9.12.2015 o 17:00 je verejne zhomazdenie ci nie?preco sa to nevyhlasovalo p.Starosta?

Obcan Luk


 

Dobrý deň!
Odpovedám trochu neskôr, ale až teraz som sa k tomu dostal. Dňa 9.12.2015 nebolo verejné zhromaždenie, ale riadne plánované zasadnutie obecného zastupiteľstva. Oznam o konaní zasadnutia OZ je vždy na obecnom webe. Verejné zhromaždenie je niečo inšie a keď bude, tak o tom budete určite s predstihom informovaný.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 27.11.2015 08:12:03

postrech

Vôbec nič sa nezmenilo.

občan


 

Dobrý deň!
Je to vec názoru a treba si povedať aj to druhé! Záleží v čom myslíte.

S pozdravom BEHRO Ján, starosta obce

pridané 13.11.2015 12:05:15

SMETI

Pohovor je dobrá vec,ale hlavne ich pošlite po sebe upratať,po pracovnom čase a zadarmo.


 

Dobrý podvečer!
Možno to hneď nevyznelo tak, ako som to myslel, ale v mojom prípade to bolo udelenie ,,žltej karty". To znamená, že ak sa vyskytne ešte nejaké závažnejšie porušenie pracovnej disciplíny , môže byť dôvodom na okamžité ukončenie pracovného pomeru. Aj keď sa k takémuto kroku u uvedených zamestnancov nechcel hneď uchýliť. Ale pokiaľ uvedený zamestnanci nepochopia systém práce, ktorý bude prínosom pre občanov( a nie len našej obce, pretože vývoz prevádzajú aj v iných obciach okresu), pristúpim s poľutovaním aj k takémuto opatreniu.

S pozdravom BEHRO Ján, starosta obce

pridané 12.11.2015 15:20:33

Vývoz smetí

Pán starosta asi si dnes ešte nebol v dedine po vývoze smetí. Na niektorých miestach zostal po smetiaroch doslova "bordel". Nemôžu toto po sebe upratať? Tie zničené popolnice za to nemôžu, trocha je to aj ich zásluha. Neviem či v inej obci im toto tolerujú, ale chce to aj určitú kultúru pri vývoze smetí. Ja viem, že to nemôžeš všetko ustrážiť, ale skús spraviť nápravu. Ďakujem.

Peter


 

Dobrý podvečer!
Dnes som v dedine bol a nie raz. Dokonca aj teraz, keď som sa vracal z Púchova , zostal som zhrozený určite viac ako Vy. To čo som videl doobeda nebolo nič proti tomu, čo som videl pri zdravotnom stredisku. Zo zamestnancami som mal pohovor a pokiaľ sa to bude opakovať budem musieť v medziach zákona(aby som nebol označený, že neviem jednať s podriadenými, aj keď si také zaobchádzanie niekedy zaslúžia, pretože pri veľkej voľnosti a benevolentnosti sa dočkám takéhoto výsledku), spraviť určité opatrenia. Táto situácia, ktorá sa dnes v našich uliciach stala, nastala nedôsledným plnením si povinností zamestnancov určených na vývoz. Budem sa snažiť, aby takýchto situácii bolo čo najmenej a zamestnanci odvádzali len dobrú prácu. Aj za cenu krajného riešenia.

S pozdravom BEHRO Ján, starosta obce

pridané 9.10.2015 19:07:53

Funkcia starostu

Chcem sa spytať pan starosta či je váš plat natoľko malý, že ste odkázaný na zber jabľk v Taliansku a či to nie je v rozpore s funkciou ktorú zastávate. Nespomínam si na to, že by dáky Váš predchodca opustil úrad na takú dobu. Ďalej ma zaujíma či si najdete čas aspoň na našich najstaršich spoluobčanov za vašu odpoveď vopred ďakujem.

zvedavý občan


 

Dobrý deň!
Keď som bol zvolený do funkcie starostu, tak som si položil otázku, či budem, alebo či ešte budem môcť chodiť na zber jabĺk, na ktorý chodím nepretržite 12 rokov. Po zvážení všetkých aspektov a po konzultácii so skúsenejšími kolegami som sa rozhodol, že pôjdem. Ako každý pracujúci občan má právo na čerpanie dovolenky, tak má aj starosta. Hovorí sa, že starostom je človek 24 hodín denne, 365 dní v roku. Po mojom odchode na dovolenku, som zostal prostredníctvom e-mailovej a telefónnej komunikácie v spojení s obcou. Vedel som o každom probléme, resp. o všetkom dôležitom čo sa dialo. Veľa vecí som dokázal vyriešiť aj odtiaľ. Či už sám, pomocou svojho zástupcu, alebo s pomocou zamestnankýň OcÚ. Nič dôležité mi neuniklo a na nič sa nezabudlo. Po návrate do práce sa snažím žiť zase naplno a naplno sa venujem povinnostiam, ktoré ma čakajú, alebo ktoré ma ešte len budú čakať. Čo sa týka pojmu, či je môj plat tak malý, že musím chodiť na brigády, chcem podotknúť len jedno. „Starostovi patrí plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok a násobku podľa § 4 ods. 1 alebo násobku podľa § 4 ods. 7. Zákona č. 253/1994 Z. z. Plat sa zaokrúhľuje na celé euro nahor.“ V mojom prípade a pre tento mesiac to robilo 1083,04 v čistom. Či je to veľa, alebo málo, nechám na posúdenie. Z tejto sumy si však treba odrátať cca 200 eur na PHM, lebo ako je známe, používam svoje vlastné motorové vozidlo v rámci úsporných opatrení pre potreby obce. Nepíšem si cestovné výkazy a takýmto spôsobom sa snažím prispieť k zlepšeniu finančnej situácie v obci. Ďalej používam svoj mobilný telefón pre potreby obce. Mesačné náklady predstavujú 40 eur. K tomu sa pripájajú náklady na reprezentáciu a rozličné sponzorské dary pre príležitosti, ktoré sú v našej obci, alebo aj mimo našej obce, organizované jednotlivými zložkami. Všetko je to hradené z môjho rodinného rozpočtu. Nemám iný príjem, nevlastním a nikdy som nevlastnil žiadnu firmu a nie som ani akcionárom v žiadnej spoločnosti. Vynaložené financie sú čisto z môjho súkromného rozpočtu. Touto odpoveďou reagujem len na otázku, ktorá mi bola položená a je mojou povinnosťou odpovedať. Či už na pozitívne, alebo aj negatívne otázky. Nechcem, aby to vyzeralo že plačem a jednotlivé úsudky a hodnotenia nechám na každom z Vás, ktorí to budete čítať. Ja som išiel do funkcie dobrovoľne, do dnešného dňa som svoje rozhodnutie neoľutoval, práca ma baví, úspechy tešia a neúspechy nútia napredovať a zlepšovať sa.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 6.10.2015 19:01:47

Stravovanie detí v škôlke

Prosím o vaše vyjadrenie, pán starosta dokedy budete prikazovať kŕmiť deti nekvalitnými potravinami napr. takým Pangasiom /odpadová ryba/.
Osobne som si vypočula v obchode, že si vedúca nemôže dovoliť, kupovať drahšie mäso, lebo raz kúpila mäso z lososa a vzniesli ste kritiku, že obec šetrí a ona rozhadzuje. Uvedomujete si, že vy nič ako obec deťom na stravu nedávate, rodičia si platia plnú hodnotu jedla, a za to chceme aj kvalitné potraviny pre naše deti. A nie len také ktoré sú v akcií zrovna u Onhajzera v obchode. Predsa už dávno platí pre školy vyberať dodavateľa verejnou súťažou. Ale zabudla som Lúky sú štát v štáte, kde platia iné zákony . Tak ako za Hrebíka tak aj za Behru, možno aj horšie.

rodičia dieťaťa


 

Dobrý večer Vám prajem!
Mrzí ma, že moje slová boli vytrhnuté z kontextu! Určite neprikazujem, ale z osobných a z dôvodov, ktoré som počul od iných rodičov a priateľov MŠ, som naznačil, že neviem, ktoré deti sú zvyknuté na jedenie lososa. Už teraz sa vyhadzujú potraviny, tak som bol za to, aby mali detičky upravený jedálniček hlavne podľa toho, čo im chutí a čo obľubujú s prihliadnutím na stravovacie a nutričné normy. Pangasius som určite neprikazoval, dokonca som bol proti tejto rybe. Preferoval som radšej tresku a pod. Ďalej, určite neprikazujem , kde sa majú uvedené potraviny nakupovať. Je mi to absolútne jedno, kde sa nakupujú, hlavne aby boli nezávadné. Nemenil som zaužívaných dodávateľov a ani to, pokiaľ nebudem musieť, určite nespravím. Tak preto by som bol rád, keby ste ma neporovnávali s predchodcom, pokiaľ máte len okrajové informácie. Pokiaľ máte chuť a čas, tak Vám to osobne všetko rád vysvetlím osobne na pôde OcÚ. A štát v štáte sa určite bude postupne pod mojim vedením meniť.

S pozdravom BEHRO Ján, starosta obce

pridané 5.10.2015 16:27:36

Predaj pozemku

Dobrý deň pán starosta.
Dopočul som sa o zámere obce predať pozemok KN C 1831/1. Tento pozemok alebo lepšie povedané CESTA slúžil stáročia ako prechod pre ľudí z tejto obce. Je absolútne neprípustné predať ho komukoľvek, prechod musí byť zachovaný. Ako by sa v prípade zanesenia dostali mechanizmy k čisteniu Dankovského potoka. Minulý rok obec predala pár desiatok metrov odtiaľ prechod medzi p. Kováčovou a p. Pastorkovou. Vedia vôbec poslanci, ktorí hlasovali za toto uznesenie, kde sa dotknutý pozemok nachádza? Väčšina určite nie. Ďakujem

SUSED


 

Dobrý deň,
predať pozemok označený ako 1831/1 by som nebral ako zámer. Ako som povedal, keď som nastúpil do funkcie, neplánujem predávať obecný majetok. Predaj je schvaľovaný iba v prípade, že sa jedná o majetok, resp. pozemok, ktorý nemá do budúcna nejaký strategický význam. Ohľadom tohto menovaného pozemku využívam z pozície starostu všetky zákonom uložené náležitosti. Pozemok sa nachádza vo veľmi chúlostivom pásme a podľa toho k tomu aj pristupujem. Bol by som nerád, keby sa predajom narušili susedské vzťahy a zničil komfort obyvateľov. Všetko však bude na rozhodnutí obecného zastupiteľstva a ja by som nerád v tejto chvíli prezentoval svoje stanovisko. A čo sa týka poslancov! Presne vedia , o ktorú parcelu sa jedná, pretože som im to osobne a v prítomnosti navrhovateľa osobne odprezentoval.

S pozdravom BEHRO Ján, starosta obce

pridané 10.9.2015 09:09:23

Smetisko .

Pán starosta , mohli by ste prosím zamedziť niektorým občanom , aby si priamo v obci budovali čierne skládky komunálneho odpadu , dá sa povedať , že priamo za bieleho dňa pred zrakmi ostatných ?
Deje sa tak oproti škôlkárskej bytovke , vedľa hlavnej cesty .
Ďakujem .

vladimír


 
pridané 15.6.2015 13:52:14

Údržba zelene

Dobrý deň,
keď už pred mesiacom bolo starostom obce uvedené, že bude postupne odstraňovaná burina z ostatných plôch v správe OcÚ, chcem sa spýtať prečo je stále katolícky cintorín v takom zarastenom a zapustenom stave. Ani za jedného vedenia tento cintorín nebol v takom stave ako teraz. Prečo nie sú na túto údržbu využitý pracovníci zo smetného vozidla, keď podľa rozpisu vývozu mali pred nedávnom veľa voľna.

občania


 

Dobrý deň,
Dovoľte mi, aby som sa ospravedlnil za to, že ešte ani po avizovanom mesiaci nie je dokosený katolícky cintorín, ale určite sa snažím spraviť všetko preto, aby bol čo najskôr dokosený. Možno ani za jedného vedenia nebol v takomto stave, ale sľubujem, že už aj na toto pietne miesto a ostatné miesta v správe OcÚ bude vyhradený čas na údržbu zelene a odstraňovanie buriny. Zároveň Vám môžem čestne poznamenať, že pracovníci majú pod mojim vedením dostatočne využitý pracovný čas. To, že sú dni, keď nie je vývoz, neznamená že oddychujú. Vykonávajú práce, ktoré sú v tom čase nevyhnutné, a v konečnom dôsledku šetria obci financie(montáž infotabúľ pri chodníku k farme- potrebné pre zúčtovanie dotácie, montáž novej tlakovej nádoby v objekte MŠ- havarijný stav, plánovaný a objednaný vývoz žúmp, kosenie ev. cintorína z dôvodu pohrebu p.Beňu......).Po mojom nástupe na úrad si myslím, že sa pracovná morálka niektorých zamestnancov zlepšila, ale zázraky sa nedajú spraviť na počkanie. Z radosťou ale môžem povedať, že pokiaľ to počasie dovolí, tak zajtra (16.06.2015) sa bude na kosení cintorína pokračovať.
S pozdravom Behro Ján, starosta obce

pridané 15.5.2015 13:54:58

Kosenie

Dobrý deň,
keď sa tu už prejednáva Zdravotné stredisko na kedy je plánované kosenie priestorov okolo strediska, nakoľko sa už na to nedá pozerať a k lekárovi chodia aj alergici...

občania


 
Reakcia na príspevokpridané 17.5.2015 08:50:47

Kosenie ZS a ostatných plôch v pôsobnosti OcÚ

Dobré ráno,
v prvom rade by som sa chcel ospravedlniť všetkým pacientom navštevujúcich ZS za diskomfort, a hlavne všetkým pacientom trpiacimi nejakým alergickým ochorením, za prípadné zhoršovanie stavu vplyvom nepokosenej trávy v okolí ZS, ale s radosťou môžem oznámiť, že tráva v okolí ZS je od piatka pokosená. Zároveň chcem požiadať obyvateľov obce, prípadne návštevníkov za trpezlivosť a pochopenie, ale v tomto týždni bude postupne odstraňovaná burina aj z ostatných plôch v správe OcÚ (cintorínov, parčíkov a pod.).Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom Behro Ján, starosta obce


 
pridané 14.5.2015 11:47:36

Zdravotné stredisko

Dobrý deň, pán starosta.

Môžete nám, občanom Lúk podať vysvetlenie ohľadne rekoštrukcie strechy Zdravotníého strediska
- z akých prostriedkov bola financiovaná ? podiel dotácií a vlastných zdrojov
- súčasný stav je konečný,alebo iba ste si dali pauzu na predýchanie, nakoľko temto prác bolo zrejme vyčerpávajúce

Ďakujem. Ovčania Lúk


 
Reakcia na príspevokpridané 15.5.2015 09:01:26

Odpoveď na otázku ohľadom financovania opravy strechy ZS

Pekný deň!
O probléme, ktorý sa týka objektu ZS som hovoril aj na verejnom zhromaždení, ktoré sa konalo 3.5.2015 a podľa toho čo píšete predpokladám, že ste sa nezúčastnili.
Kauzu, a kľudne to tak môžem pomenovať, sme zdedili po predošlom vedení obce. Na zdravotné stredisko bolo od úradu vlády poskytnutých 10 000 eur. Bývalý p. starosta vysúťažil dodávateľa stavby s celkovým objemom prác na sumu 18 500 eur. Aj to len do stavu v akom sa strecha nachádza teraz. To, kde zoženie zvyšných 8500 eur ho asi v tom čase extra netrápilo. Po mojom nástupe do úradu som hľadal cestu, ako sa s tohto problému dostať. Zvažoval som zosobnenie, respektíve nevyplatenie zostávajúcej sumy dodávateľovi. Obidve alternatívy boli z právneho hľadiska nepriechodné. Preto som sa musel dohodnúť s dodávateľom prác na postupnom splácaní sumy 8500 eur, ale až od Januára 2016, na čo spomínaný dodávateľ pristúpil a z mojej strany má moju veľkú vďaku za to, že nám umožnil popri splácaní ostatných pohľadávok, aspoň trochu sa nadýchnuť. Čo sa týka pauzy na ,,predýchanie“, sa mi táto poznámka zdá ako nemiestne sarkastická, pretože samého ma mrzí, že práca ešte nie je dokončená. Ale momentálna finančná situácia nám nedovoľuje pokračovať v prácach. Ďakujem za pochopenie.
S pozdravom Behro Ján, starosta obce


 
pridané 2.3.2015 20:50:14

verejne osvetlenie

Nie je to dosť dlhá doba aby sa dali uvedené dôvody riešiť? Alebo čakáme na letný čas, keď už nebude taká potreba verejného osvetlenia?

Dotknutí občania


 

Dobrý večer,
v prvom rade sa Vám chcem ospravedlniť za to ,že odpovedám až teraz. Nie je to ani z arogancie a ani z inej pohnútky ,ale prečo odpovedám až teraz má jeden pragmatický dôvod. A to je ten ,že v čase keď som si prečítal Váš príspevok ,tak som akurát riešil ,ako Váš problém( a nie len Váš),konečne vyriešim. A verte mi ,že ma to hnevá aspoň rovnako ako Vás ,lebo ako som už spomínal ,tak to mám ako jednu s priorít ,a vždy nejakou súhrou náhod sa mi to nedarí dotiahnuť do úspešného konca. Opravu verejné ho osvetlenia sme mali naplánovanú na dnes (04.03.2015),ktorej sa mali zúčastniť: p. Štefánik Ľ.(obyvateľ obce-dobrovoľník), Močko O.(zamestnanec OcÚ-obyvateľ obce) a externý dodávateľ p. Ondrička (obyvateľ Lysej).Na veľkú smolu nás všetkých ,sa vplyvom počasia nemohla plánovaná práca uskutočniť(počasiu zatiaľ nerozkážem).Ďalší deň ,ktorý to je zase naplánované ,je piatok 06.03.2015.Dúfam,že zase nezasiahne ,,vyššia moc" a mi budeme môcť uskutočniť opravu osvetlenia ,k spokojnosti obyvateľom. Verte mi!Určite nečakám na leto ,ale vždy sa niečo vyskytne ,prečo sa to neuskutoční. A to nepíšem ako výhovorku ,ale ako holý fakt, ktorý môžem doložiť svedectvami. Verte ,že tento problém štve už aj mňa osobne.
S pozdravom Behro Ján,starosta obce

pridané 20.2.2015 16:25:58

verejne osvetlenie

chcem nahlasit nefunkcne poulicne osvetlenie pred obecnym uradom uz minimalne mesiac a aj inde obci niektore lampy nesvietia hadam na zakladnu udrzbu sa financie najdu


 

Dobrý podvečer!
Čo sa týka verejného osvetlenia, tak viem o tom že cca 4 lampy nesvietia. Boli už aj naplánované na opravu, ale vždy z nejakého dôvodu,(vplyv počasia, personálna neobsadenosť) sa oprava neuskutočnila. Osobne ma to mrzí, pretože som to mal naplánované osobne ako jednu s priorít, ktorá mala byť hotová pred akciou ,,Heligónky",a aj pred plesom, nakoľko jedna z nefunkčných lámp je aj pri obecnom úrade, a akcie organizované OcÚ navštívilo aj niekoľko ,,cezpoľných". Nie vždy sa jedná len o ekonomiku, ale v tomto prípade by sme to chceli riešiť pomocou bezplatného zapožičania rebríka z OcÚ Mestečko , nakoľko Technické služby mesta Púchov si účtujú poplatok za zapožičanie plošiny. Verte ,že po príchode zamestnanca z PN bude tento problém čo najskôr doriešený, nakoľko som to dal už pred Vami ostatným dotknutým občanom ako sľub.
S pozdravom Behro Ján ,starosta obce

pridané 10.2.2015 10:24:50

Poďakovanie .

Ďakujem za vysvetlenie a promptné riešenie danej situácie v obci .
Vašu situáciu chápem a o to viac si vážim rýchle konanie a nie zbytočné výhovorky .

Luliak Pavol


 
pridané 9.2.2015 15:24:06

Zimná údržba ulíc .

Dobrý deň p. starosta .
Bolo by možné odhŕňanie snehu v uliciach obce zabezpečiť ešte predtým , ako to ujazdia dopravné prostiedky a následná snaha traktoristu to nejako upraviť je už málo efektívna .
Môže to z Vašej strany viesť k nejakému zlepšeniu ?

Luliak Pavol , Bosňa


 
Reakcia na príspevokpridané 9.2.2015 15:50:53

Zimná údržba

Vzniknutá situácia nás mrzí, nakoľko náhle ochorel zamestnanec vykonávajúci zimnú údržbu v obci, museli sme nájsť adekvátnu náhradu a od 16.00 hod. sa opäť začne zimná údržba vykonávať. Za vzniknutú situáciu sa Vám ospravedlňujeme

Ján Behro starosta obce


 
pridané 12.10.2014 16:40:51

Účasť na obecnom zastupiteľstve

Dobrý den pán starosta,
chcem sa spýtať, ako sa Vám pracovalo s poslancami, keď napríklad Ing. Ruman sa počas funkčného obdobia zúčastnil zasadnutí iba 6 krát... Toto je výsmech nám všetkým.
Ďakujem

.


 
pridané 5.8.2014 22:15:39

Uličky v obci

Chcem sa spýtať dokedy budeme chodiť po uličkách kde je množstvo výtlkov a iných nástrah. To už obec nie je schopná zabezpečiť aspoň jednoduché aj keď dočasne vyrovnanie týchto výtlkov pracovníkmi obce. Mám na mysli výtlky pri Š. Lepulicovi a uličke k MŠ, kde tiež žijú ľudia

Jozef


 
pridané 25.7.2014 10:04:30

Ozvučenie v dome smútku

Vážený pán starosta vlastne nevážený pretože si iné nezaslúžite
boli sme na viacerých posledných rozlúčkach zo zosnulým vo vašej
obci keď vám nefungovali reproduktory ale včera 24.7.2014 to bol už
vrchol vašej neschopnosti postarať sa o ozvučenie v dome smútku.
Nevieme či vaša obec je tak chudobná, že si nemôže dovoliť kúpu
nového ozvučenia, ale keď máte prostriedky na rôzne akcie, tak by
ste ich mali mať aj na dôstojnú rozlúčku

občania susednej obce


 Týmto sa Vám chcem ako starosta našej obce hlboko ospravedlniť za zlyhanie technického stavu ozvučenia na cintoríne dňa 24.7.2014 pri poslednej rozlúčke s naším zosnulým občanom pánom Igorom Dundekom.
Ozvučenie som priniesol na cintorín dňa 23.7.2014 okolo 15.30 hod. riadne spôsobilé. No chcem pripomenúť, že pred každým obradom správca cintorína a Domu smútku DS/ pán Kucej púšťa smútočné skladby, ako úctu ku zosnulému. Ak teda cca 1 hodinu pred obradom už začala ozvučovacia aparatúra byť problémom, bolo len treba ju dať pod nabíjanie do zásuvky v DS a problém mohol byť vyriešený.
Ja mám zdravotné problémy a na dni 24. a 25. 7. 2014 som už bol objednaný na lekárske vyšetrenie, tak som sa osobne poslednej rozlúčky nemohol zúčastniť. Dnes t.j. 28.7. 2014 som aparatúru priviezol na kontrolu do servisu do Beluše, aby som zistil čo sa vlastne stalo, zistiť príčinu prečo ozvučenie nefungovalo. Po prvej kontrole v servise sme zistili, že batéria už nemá potrebnú kapacitu, aby vydržala bez priameho napojenia do elektrickej siete.
Verte mi, že sa to stalo - zistilo až v deň pohrebu zosnulého pána I. Dundeka. Neberte to odo mňa ako detskú výhovorku, ale pri dobrej vôli pána správcu sa to dalo vyriešiť aspoň v Dome smútku. Do konca tohto týždňa by malo byť ozvučenie opravené – bude treba asi novú nabíjateľnú batériu a protokol o oprave Vám osobne dám k nahliadnutiu.
Ešte raz sa za technický problém hlboko ospravedlňujem a rodine zosnulého vyslovujem hlbokú a úprimnú sústrasť nad stratou manžela, otca, dedka ako aj občana našej obce. Ing. A. Hrebík - starosta obce

pridané 24.7.2014 20:51:26

ozvučenie

Pán starosta ako hlava obce sa môžeš hambiť za ozvučenie na cintoríne. Dnes sa prišla stovka ľudí zo širokého okolia rozlúčiť s našim občanom a to čo si z cintorína odniesli je len horký blen na jazyku. Pekne sme si to tam odstáli ako taký cimbáli a krútili hlavami ,že to je možné len v Lúkach. Ešte že mali zbor zo Záriečia, ktorý aspoň bolo počuť, keď sme si nemohli vypočuť božie slovo a kázeň. Ale to teba netrápi, nakoľko si tam nebol. Osem rokov to tu takto na obrade /a nie len na obrad / funguje a nič si s tým nebol schopný urobiť, To by sa za starostu Túčka nestalo. Dúfame, že od januára sa to zlepší a konečne to tu bude fungovať ako na iných dedinách. Záverom len toľko, že všetci sme odchádzali domov znechutení a to sme prišli s úctou odprevadiť nášho občana na jeho poslednej ceste. Naša obec si takúto reklamu pred toľkými cudzími ľuďmi len predsa nezaslúži. Ale veď nadarmo sa nehovorí,, Aký pán, taký krám". Dlhodobo nespokojní občania z Lúk.


 
pridané 24.7.2014 20:24:53

Ozvučenie DS

Chcem sa opýtať či sa obec nehanbí, za to čo sa udialo na pohrebe dnes, myslím nefungujúce ozvučenie.
Nestalo sa to prvý krát, alebo sa to pravidelne stáva len na evanjelických obradoch?
A čo na to poslanci a správca cintorína? Potrebuje obec takého správcu, ktorý sa stará, len o odomknutie DS a fľašu ktorú dostane od pozostalých?
Neupratuje DS, nestará sa o úpravu okolia, ani techniku.

Občianka.


 
pridané 3.4.2014 20:08:34

Stránka obce Lúky

Dobrý deň
Chcem sa opýtať kedy zlepšíte internetovú stránku obce. Nejaké aktuálne foto z diania v obci, info o podujatiach. Ak neviete ako upraviť stránku obce pozrite si okolité obce púchovského okresu
alebo pošlite svojich zamestnancov na kurz PC. občan


 

Na stánke sa občania dozvedia všetko potrebné a aktualizáciu robíme priebežne podľa diania v obci .
Prídide na úrad a neskrývajte sa za anonymitu , môžeme veci prediskutovať. Starosta obce

pridané 29.3.2014 16:06:15

Turistické chodníky.

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať,kedy sa v obci začne s prácami na budovaní turistických chodníkov od škôlky po pož.zbrojnicu a v smere ku farme. Za odpoveď ďakujem.
Pončík Miroslav ml.


 

Momentálne Vám nedáme presnú odpoveď.
Akonáhle dostaneme stanovisko z platobnej agentúry v Bratislave o uvoľnení fin. prostriedkov budeme Vás informovať. Ocú Lúky

pridané 29.3.2014 12:00:35

pridelovanie bytov

Dobrý deň pán starosta chcem sa spýtať ako sa pridelujú nájomné byty na Lúkach mám aj ja podanú žiadosť a viem že sa momentálne uvolňuje byt po pani Evke Jancíkovej a byt je už pridelený ale pri tom viem že pár ktorému bol byt pridelený nemal tam skôr žiadosť ako ja bolo mi povedané že je predomnou Lubica Balogová tá už byt dostala a teraz by som mala byť na rade ja tak Vás prosím o vyjadrenie v otázke pridelovania bytov s pozdravom Andrea Hoštáková


 

Odpoveď dostanete poštou. Ocú Lúky

pridané 24.11.2013 18:42:01

Požiarný bor

Dobrý deň p. starosta.
Obec Lúky svojho času prenajímala časť požiarnej brojnice f. Lukas a možno aj WS mont. Peniaze z prenájmu boli údajne ob. zast. odsúhlasené v prospech Hasičkého zboru, táto položka by mala byť súčasťou rozpočtu v príslušnom roku, na nákup nového auta. Je táto inf. pravdivá ? Ak áno, kto menovite daný účet spravoval a spravuje, koľko eur je na ňom k dnešnému dňu a aká suma peňazí bola na tento účet z obecných prostriedkov prevedená.

Požiarnik Peter


 
Reakcia na príspevokpridané 29.11.2013 09:34:26

Prenájom požiarnej zbrojnice riešili ešte moji predchodcovia.
Ale na výročných členských schôdzach sa to vtedy určite riešilo. Poslanci OZ boli vtedy aj predseda aj veliteľ DHZ . Určite Vám dajú odpoveď. Nechápem prečo sa skrývate za anonymitu. Veď ak ste požiarnik ako uvádzate určite Vám dajú na Vašu otázku odpoveď.

Ing. Anton Hrebík starosta obce


 
pridané 7.8.2013 16:02:55

Zarastené koryto - zlý výhľad v križovatke

Pozdravujem všetkých na OcÚ, mam otázku, či by sa nedali vyrezať stromy v koryte rieky pri požiarnej zbrojnici v smere z Odráne. Za posledný rok veľmi podrástli a znižil sa výhľad na cestu v smere z Lysej p/Mak. do Lúk. Ďakujem vopred za zvýšenie bezpečnosti.

vodič Ivan G.


 

Ďakujeme za príspevok a oznamujeme Vám, že sme oslovoli správcu toku rieky Biela voda Povodie Váhu a spoločne budeme vec čo najskôr riešiť. Starosta obce

Reakcia na príspevokpridané 14.8.2013 07:27:50

Dobrý deň,

Dňa 07.08.2013 sme od Vás obdržali mail s otázkou týkajúcou sa výrubu stromov a kríkov rastúcich vo vodnom toku Biela Voda v obci Lúky v lokalite z Odráne. Tento náletový porast znižuje výhľad na komunikáciu v smere z Lysej p/Mak. do Lúk, čím sa znižuje bezpečnosť cestnej premávky.

Na základe mailu sme dňa 12.08.2013 vykonali miestnu obhliadku v rámci ktorej bolo zistené nasledovné:

Pri výjazde z mostného objektu v lokalite z Odráne, pri cvičisku DHZ Lúky, na komunikáciu vedúcu z Lazov p/M, nie z Lysej p/M, ako je uvedené v maily, porasty nachádzajúce sa na brehovom pozemku žiadnym spôsobom neobmedzujú bezpečný výhľad na túto komunikáciu.

Pri výjazde z komunikácie z Lazov p/M na komunikáciu vedúcu z Lysej p/M do Púchova, náletový porast znižuje výhľad, čo spôsobuje sťažený výjazd na túto komunikáciu, hlavne pri výjazde v smere na Púchov.

Nakoľko naši pracovníci v súčasnosti (vo vegetačnom období) vykonáva kosbu trávnych porastov a odstraňovanie naplavenín z vodných tokov, výrub týchto náletových drevín zabezpečíme ešte tento rok, v mimovegetačnom období, kedy sa venujeme takýmto aktivitám.Prajem pekný deň.

Ing. Štefan PECHO

Technický pracovník
 
pridané 19.7.2013 09:20:55

Pes

Starosta chcem požiadať o zistenie prečo asi vo dvore u Petra Janíčka ráno na obed aj večer už dlhšiu dobu kvíli pes, nakoľko ako predstaviteľ obce toto môžeš preveriť a zabezpečiť riešenie, lebo je podozrenie že so psom nie je všetko v poriadku.

Vš=imavý občan


 
pridané 22.5.2012 13:54:25

web stranka obce

...nenasiel som na vasich strankach zoznam firiem, resp poniikatelov vo vasej obci... dakujem

vladimir


 

Ďakujeme za podnet. Zatiaľ nebola požiadavka o zoznam podnikateľov nanesená. Živnostenský úrad nám takéto informácie už neposkytuje. Firmy vznikajú , zanikajú. Aktuálnych podnikateľov nájdete na obchodnom registri na www.orsr.sk. Podnikatelia o reklamu a zverejnenie na našej web stránke zatiaľ neprejavili záujem. Zatiaľ toľko pre vysvetlenie . Ocú Lúky

pridané 30.3.2012 22:35:11

fotografie obce

Zdravím Vás pán starosta,občas nazriem na internet.stránky obce a pretože už dlhšiu dobu som tam nebol,hľadám fotky,ktoré by mi prezradili čo nového sa v obci vybudovalo,zmenilo a aj celkový pohľad na obec mi tam chýba.Prosím Vás,bolo by možné vytvoriť fotoprezentáciu obce Lúky? Predom ďakujem. S pozdravom Janíček Pavol

Janíček Pavol


 
Reakcia na príspevokpridané 4.4.2012 16:20:45

fotografie obce

Ďakujem za podnet, aj keď neviem o ktorého Janíčka ide.Je Vás
v obci viac menovcov. Predpokladám , že ste pán Janíček z Ostravy. Aktivity obce sa snažíme zverejniť vždy v časopise Lúčan na konci roka. Na internetovej stránke sa pracuje postupne a dôležité a aktuálne veci sú tam. V prípade, že máte podrobnejší záujem o konkrétnych veciach obráťte sa na mňa alebo pracovníčky emailom určite vám vyhovieme. S pozdravom

Ing. Anton Hrebík starosta obce


 
pridané 29.3.2012 09:15:17

Bioodpad

Dobry den pan starosta,chcela by som sa spytat,ci by nebolo mozne zabezpecit v obci vyvoz bioodpadu v jarnych a jesennych mesiacoch 2x mesacne,lebo vtedy je najviac odpadu zo zahrad.Dakujem.

Krecmerova


 
Reakcia na príspevokpridané 4.4.2012 16:11:45

bioodpad

Tento problém mal riešiť projekt spoločný Zberný dvor pre 7 obcí. Momentálne to plánujeme riešiť krátkodobým pristavením kontajnerov, alebo avie občanom podľa potreby, aspoň dva krát ročne na jar a na jeseň a následným odvozom na skládku odpadov. Domácnostiam pre bežný bioodpad počas roka doporučujem zriadiť v záhrade kompostér a takýto odpad aj takto ďalej zhodnotiť.

Ing. Anton Hrebík starosta obce


 
pridané 17.3.2012 23:41:12

Osvetlenie.

Pán starosta , mohli by ste prosím dať opraviť pouličné osvetlenie v našej ulici tzv. Bosni ?
Je tam v tomto období dosť veľa kaluží a prejsť tadiaľ v tme bez toho , aby som do niektorej nestupil je skoro nemožné .
Ďakujem .

Luliak P.


 
Reakcia na príspevokpridané 19.3.2012 09:31:11

Ďakujem za podnet, budeme opravovať osvetlenie čo najskôr

Ing. Anton Hrebík- starosta


 
pridané 3.10.2011 15:47:42

POĎAKOVANIE

Ďakujem ktorejsi dobrej duši,že písala v mojom mene nesprávne
veci na úkor Materskej školky.Tým narobila rozruch medzi mnou a učitelmi,ja sa snažím školke pomocť ako sa dá.Napr:poskytla sme im pomocky na kreslenie a a manžel im zhotovil záhradný domček.Takže neviem prečo by som mala písať nejaké bludy o preliezkach. tak ďakujem zato,že sú ľudia zákerný.

Španihelová


 
pridané 30.9.2011 10:17:11

Materská škola

Naše deti nemajú v školke žiadné poriadne preliezky .Vzali ste im ich pri stavbe novej bytovky ale naspet ste ich už nevrátili .Tak si materská skola musela sama zakupit preliezky za velke cely ktore neplnia normy. Deti si na preliezkach zatrhávajú veci. Prosím dajte im na niake preliezky alebo im niake poskitbite

španihelova


 
pridané 4.3.2011 17:40:07

hudobna skupina v obci

Prosim vas pekne, kto vie, nech mi poradi..
Skupina ARTEX pochadza z Luk, ak sa nemylim, ale neviem sa nijako dostat k nejakej ich aspon zvukovej ukazke, existuje nieco take na webe, alebo ma niekto ich nahravku? Zvazujem ich ako skupinu na svadbu, ale rad by som ich najskor pocul osobne ako hraju. Ist sa pozriet na ples nestiham.
Dakujem vam!!!

Karol


 
Reakcia na príspevokpridané 7.3.2011 08:17:14

Dobrý deň, skupina Artex je z Lúk, skúšajú v KD Lúky. Zvukové ukážky nemáme k dispozícií , tel. na vedúceho skupiny 0905 542 400, Ján Janíček Lúky č. 142. Škoda že ste nenapísali skôr v Streženiciach hrali v sobotu a už je pôst. Tak až na veľkú noc budú hrať , ale však oni Vám povedia kde. OcÚ Lúky


 
pridané 20.2.2011 17:18:27

informácia o odvoze komunállneho odpadu

Vážený pán starosta, chcel by som vás informovať o správaní sa posádky vaších pracovníkov pri odvoze komunálneho odpadu. Sú nezodpovední a pri upozornení , že majú dávať prázdne nádoby na pôvodné miesto, keď majú stanovište mimo areálu domu, reagujú podráždene a komentujú nevhodnými slovami. ,, Možete sa sťažovať u Abraháma.."" Ja viem , čo mám robiť.." " a môžete byť rád že vám to odvezeme.." .Smetné nádoby nechávajú absolútne nebezpečne na cestem kde vodiči ďaľšiej premávky si musia popolnice odložiť, alebo odhodiť z cesty , aby mohli pokračovať v ceste. Prosím Vás keby ste sa s nimi porozprávali , nakoľko z predchádzajúcou posádkou nebol nijaký problém.Nakoľko sme dôchodci v pokročilom veku, nie sme schopní po nich to upratovať, ke´d si za odvoz platíme. Ďakujem za pochopenie a vyriešenie mojej sťažnosti Ladislav občan z Dohňan - dôchodca ZŤP


 
Reakcia na príspevokpridané 23.2.2011 11:45:25

Ďakujem za Váš príspevok do diskusie. Pracovníkov som upozornil na nevhodné správanie a prácu so smetnými nádobami a v prípade opakovania sa nezodpovednej práce osádky vozidla vyvodím potrebné opatrenia.

Ing. Anton Hrebík- starosta obce


 
pridané 4.2.2011 19:38:22

kanal priamo pred branou.

chcel by som sa spytat,ci obec moze nieco urobit s kanalom na odvadzanie dazdovej vody,ktory mi zabranuje dostat sa do dvora autom.stacilo by zakopat jednu 5m dlhu ruru.je to neuskutocnitelne?

miroslav gabris


 
Reakcia na príspevokpridané 23.2.2011 11:48:57

Teraz Vám momentálne neviem pomôcť, ale skúste sa za mnou niekedy zastaviť a spolu skúsime nájsť riešenie priamo na mieste.

starosta


 
pridané 21.2.2010 00:21:48

Vycerpavajica odoved!

Dakujeme za vycerpavajucu odpoved na nase otazky, ktore sme sem pridali dna 26.12.2009!!! Vela sme sa dozvedeli.

S pozdravom rod. Bašková


 
Reakcia na príspevokpridané 26.2.2010 07:48:07

Vyčerpávajúca odpoveď

Vážená rodina Bašková, načo toľká irónia. Pokiaľ máme vedomosť už sme sa na túto tému bavili na obecnom úrade ako a aj v časopise Lúčan je celá Vaša otázka zodpovedaná. Tento je zverejnený aj na našej webovej stránke. Verte, nie je to jednoduché, budeme veľmi radi keď sa prisťahujete do našej obce a zžijete sa s jej problémami. Možno potom bude jednoduchšie pochopiť, že sa skutočne snažíme obec budovať čo najlepšie a tiež si myslíme, že v rozvoji žiadno nezaostáva za inými obcami na Slovenku.
S pozdravom

Ing. Anton Hrebík starosta obce


 
pridané 15.2.2010 09:50:21

Lampa pod zeleznicnym nadjazdom

Dobry den, mam dve veci. 1./ked prechadzam cez Luky na Lazy vo vecernych hodinach, tak v tom uzkom podjazde oslnuje lampa vodicov aut iducich od Puchova, lebo je otocena proti autu. Prosim Vas dala by sa ta lampa nasmerovat smerom kolmo dole ? 2./ tie auta zaparkovane pred chalupami za krizovatkou pri zbrojnici su casto zle viditelne (na poslednu chvilu). Cesta hlavne teraz v zime je uzka a hrozi tam nehoda. Planujete tam nieco so zavedenim zakazu parkovania ? Predsa len tam casto chodia autobusy na Lazy.Pripadne zaistit odpratanie snehu. Dakujem za akukolvek odpoved.
Ivan

Ivan Gabris


 
Reakcia na príspevokpridané 26.2.2010 08:14:27

lampa pod železničným podjazdom

Dobrý deň pán Gabriš ďakujeme Vám za upozornenie, uznávame Vaše pripomienky a určite ich budeme čo najskôr riešiť k spokojnosti nás všetkých. S pozdravom

Ing.Anton Hrebík- starosta obce


 
pridané 29.1.2010 12:27:24

Odmena starostovi

8550 eur vyčlenených v rozpočte obce ako odmena pre starostu sa mi zdá príliš veľkorysá, ak to je prejav vďaky pánovi starostovi za to, že v Lúkach bude zriadený penzión pre x-ľudí, tak by bolo vhodné vysvetliť, kto bude tento penzión prevádzkovať a financovať. Inak si to vysvetľujem tak, že to bude penzión pre neprispôsobivých občanov, ktorých sa iné obce a vlastníci nehnuteľností zbavujú. Pokiaľ moje vedomosti siahajú, sociálne služby boli prevedené pod správu samospráv, takže obec Lúky by o týchto aktivitách mohla a mala vedieť. Vyjadrenie pána starostu Hrebíka v poslednom čísle Lúčana, kde využitie bývalej školy na penzión pre neprispôsobivých občanov nepoprel, naopak nepriamo potvrdil je dosť vážny signál pre občanov Lúk. Pán starosta ako aj poslanci obecného zastupiteľstva by mali popremýšľať o dôsledkoch svojho konania, nakoľko ním ovplyvnia život obyvateľov celej obce.

xxx


 
Reakcia na príspevokpridané 3.2.2010 08:14:10

odpoveď odmena starostovi


8 550 € , ktoré tak pobúrili sú navrhované v rozpočte pre rok 2010, ku ktorému sa mohli otvorene vyjadrovať občania, preto bol vyvesený na úradnej tabuli obce, Nemuseli sa k nemu vyjadrovať v bufete, mohli prísť sa spýtať na obecný úrad, keď už pred tabuľou stáli a nevšimli, že je to návrh rozpočtu pre rok 2010. Prémie starostu obce aj keď sú rozpočtované, ešte podliehajú schváleniu poslancom obecného zastupiteľstva.
Návrh je podľa zákona o plate a odmene starostov a primátorov obcí a miest, táto čiastka zakomponovaná do rozpočtu musí byť, ale záleží na poslancoch v akej výške sú prémie starostu obce schválené a vyplatené. Môže sa stať, že prémie vôbec vyplatené nebudú. Všetko sa odvíja od toho koľko finančných prostriedkov dokáže vybaviť pre obec a koľko finančných prostriedkov obec má.
Čo sa týka penziónu pre neprispôsobivých občanov, k tomu môžeme povedať iba toľko, že občania vedia viac ako starosta a poslanci. Podľa vyjadrenia majiteľa budovy a architekta, ktorý mimochodom už bol budovu pozrieť, nakoľko ide robiť projekt, tak to bude penzión pre seniorov. Zástupca majiteľa prijal pozvanie aj na zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Lúkach, kde poslancom bližšie upresní zámer. Tvrdenie, že tú budú občania neprispôsobí, nikto nepoprel, pretože ani jeden z nás nezaručí, že sa predá rodinný dom týmto občanom a týmto budú v obci a voči tomu nezmôže nič ani obecný úrad.
A napokon, dolná škola, ktorá je predaná viac rokov, môže tiež na tento účel poslúžiť. Podľa daňového priznania z dane z nehnuteľnosti má už tretieho majiteľa. Zaručí Vám niekto, že sa tam nenasťahujú neprispôsobiví občania?

starosta obce


 
pridané 26.12.2009 22:39:10

Ulica za cintorínom

Dobrý deň,
síce ešte nie sme občanmi obce Lúky, ale usilovne na tom pracujeme. Zaujímalo by nás, kedy a či vôbec bude dokončená kanalizácia na našej ulici? A vraj sa už niekoľko rokov na túto ulicu sľubuje rozhlas. Platíme dane tak, ako ostatní občania tejto obce a radi by sme do budúcna privítali, okrem vyvážania komunálneho odpadu, aj iné vyššie spomenuté služby.Veľmi by nás zaujímala aj odpoveď na otázku rómskych spoluobčanov.

S pozdravom rod. Bašková


 
pridané 13.12.2009 12:35:44

Budova školy

Dobrý den

Pan starosta,donaša sa mi do uši z čoraz viac smerov,že do budovy byvalej školy by sa mali v blizkej buducnosti nastahovat občania romskej narodnosti.

Chcel by som Vas požiadat o vyjadrenie k tejto veci,nakolko famy a klebety sa širia a poniektorí ludia,vratane mna, nevedia,čo si maju o tom mysliet.Ak je to teda len informacia typu,,JPP,, a nejedna sa o pravdive tvrdenie,tak je všetko v poriadku.

Ale ak je to pravda,tak občania s tym neboli vopred oboznamení a taktiež si myslim,že drvivá vačšina ludi by si ani nepriala mat vo svojej obci takychto spoluobčanov,ktorí,ako dobre všetci vieme,su z 90-ich % problemoví.

Vopred dakujem za Váš postoj k danej veci.

Ďuriš Ľubomír


 
pridané 30.9.2009 22:45:10

Vynikajuce osvetlenie v obci

neviem ako Vám, ale mne sa ani trocha nepáči systém osvetlovania obce.
Svetlá zhasnu ráno o 5-45, vonku ešte tma a nikoho asi nezaujima ze ludia chodia do prace, do skoly, do obchodu v obci hlavna cesta a par usekov v obci neosvetlenych a nie prave najbezpečnejsich.
Preto by som odporučila obecnému úradu, nech sa členovia skúsia prejsť o 5-45 po obci pešo. Nie každy chodí do práce za svetla ako oni. Myslím, že na bezpečnosť v obci treba prihliadať aj takymto spôsobom. Na toto výhovorka skrátka neexistuje.

Húževková


 
pridané 19.8.2009 22:11:17

ssipar

neviem co sa vám nepáči..Hody sú hlavne o tom, aby sa zišla rodina a známi. A nie o tom, či je zábava v sobotu alebo v piatok. Ked ludia chcu tak sa prídu zabavit. Ja som plne spokojný.

Marek


 
pridané 19.8.2009 21:01:43

Cyklista

Držíme palce dobre platenému cyklistovi z Obecného úradu, ktorý každý deň meria cestu na čističku a späť. Len nám nie je doteraz známe ktorá stajňa ho stále platí.

Fan klub


 
pridané 16.8.2009 20:37:29

nič nové na svete, starosta nepočúva

Vážený pán starosta,
nehnevajte sa ale zas opäť ste nevypočuli občanov. Jasne Vám dali najavo že zatancovat si chcu v sobotu a nie v piatok. Ale myslím, že nič iné sa ani čakať nedalo. A my ako jediná obec v okrese, máme hodovu veselicu v piatok a nie v sobotu. Ale verím tomu, že Vy si nájdete zas dobrú výhovorku. Ale poviem Vám, že ani ju nehladajte. Bolo by to zbytočné, lebo na toto výhovorka neexistuje.
Ďakujeme za spolupatričnosť s občanmi

Anton


 
Reakcia na príspevokpridané 17.8.2009 14:19:54

Odpoveď Antonovi

Milý Anton chcem zareagovať na Vašu pripomienku.
Občanov som si vypočul, ale ja nemôžem ako starosta obce prikázať tomu, kto je ochotný vôbec nejakú zábavu organizovať, aby ju robil v sobotu, keď ju chcú poriadať v piatok. Nehľadám si výhovorku, ale dávam Vám možnosť usporiadať hodovú zábavu aj v sobotu. Sála je Vám k dipozícii za minimálny poplatok / za náklady el. energie/ a ak sa rozhodnete hodovú zábavu usporiadať budem veľmi rád a osobne sa jej zúčastním. Jedinou podmienkou je aby v nedeľu ráno o 6.30 hod. bola sála s vestibulom uprataná, pripravená na ďaľšiu akciu. Ponúkol som členom TJ - futbalový oddiel aby usporiadali v sobotu zábavu, ale do dnešného dňa som nedostal žiadnu odpoveď. Rád si prečítam Vaše podnety, ale radšej by som bol za osobné rozhovory na pôde OcÚ, ale nie v krčme.

starosta


 
pridané 10.8.2009 15:48:56

OBEC

Starosta nehnevaj sa na mňa ale mám taký pocit že by bolo načase aby si odstúpil z funkcie starostu. Nevidíš sám že pod tvojím vedením obec trpí. Zamysli sa nad tým či stojí za to že máš post doviesť obec do problémov ešte väčších ako je.... Napríklad ihrisko čo s ním ďalej necháme si ho predať a deti, mládež sa budú hrať kde? Prečo neskúsiš verejnú zbierku na odkúpenie ihriska možno to nepomôže ale za pokus to stojí.... Prečo by nemohol napr. ten kto ušetril na kanalizácii že nešiel podľa projektu cez cestu ale šiel cez pozemky občanov pomôcť obci získať ihrisko. Myslíš že tým neušetril? Alebo sa revanšoval obci inak?

Peter - za nespokojných občanov


 
pridané 7.8.2009 22:58:39

Milá pani Jana, ak ste si nevsimli toto su podnety pre starostu, a ked tu niekto napise ze chce zabavu tak na tom nevidim nic zle. V obci je vela problemov, na vyriesenie ktorych, teda skoro vsetkych treba nemale financie. Preco by sme tu mali niekomu vycitovat ze nie je opravene hento, tamto. Ked sa to omiela na kazdom zhromazdeni, ale nikto si neuvedomuje ze tie peniaze sa nevycaruju a ked nejake su tak sa z toho spravia najnutnejsie veci. Ale aj tak sa nikomu nepaci. Su obce ktore su na tom horsie ako ta nasa. A to s tou zabavou maju ludia pravdu, vsetky obce mavaju zabavu v sobotu. A Tebe pán starosta poviem jedno:
ak sa ti nepodarí získať futbalistov, tak nechaj diskoteku poziarnikom, ale presun ju na sobotu. V piatok tam ludia nechodia, preto lebo idu podaktori v sobotu do roboty a sa upratuje. A ver tomu ze sa tam zide aj starsia generacia, nemusi to byt nasilu zabava, preto lebo ludovky a stare dobre Repete Vám zahrá aj DJ.
Takze tu ide hlavne o to, aby to bolo v sobotu.

Peter


 
pridané 6.8.2009 13:04:13

Paráda

iba zábava vás v obci trápi... gratulujem

Jana


 
pridané 2.8.2009 10:10:18

Dobrý nápad spoluobčania,
nech konečne zábava stojí za to a hlavne v sobotu. Kde sú tie časy ked sa v sobotu čo to ešte doupratovalo a potom sa stretla dedina na zábave. Ten piatok bol vážne o ničom. Málo ludí a staršia generácia už vôbec.

Lepulicová


 
pridané 29.7.2009 21:28:43

ale s artexom aj dj -a . Ďakujeme

vaša mládež


 
Reakcia na príspevokpridané 6.8.2009 09:06:16

Hodová Zábava

Pani Marta, k Vašej požiadavke ohľadne hodovej zábavy Vám dávam nasledovné stanovisko:
Dňa 21.08.2009 t.j. v piatok bude diskotéka, ktorú zabezpečuje DHZ v Lúkach a čo sa týka soboty dňa 22.08.2009 som dal možnosť zabezpečiť hodovú zábavu pre starších občanov našej obce futbalistom, no do dnešného dňa sa neozvali. Budem len rád, ak ponuknutý termín využijú.

starosta


 
pridané 29.7.2009 11:27:53

milý náš pán starosta,

nebudeme Ti nadávať ani nič podobné ale chceme Ti niečo navrhnuť.
Bartolomejský jarmok je super, zvlášť pre tých starších, stretne sa rodina známi..Ale prečo to trocha nesprestriť pod. ako v Dohňanoch? Tombola, strelnica, trocha viac hodových či aj tých remeselných atrakcíí.
Hodová zábava v sobotu nech sa aj starší zabavia s Artexom. Hodová zábava kde sú všetky vekové kategorie. A v nedeľu máme taký návrh: čo keby si zahrajú futbalový zápas muži z našej obce proti sebe? Vieme že hrá iba dorast a to je málo. škoda prísť o hodový futbal kde býva neskutočné množstvo ludí. Bolo by dobre vyhlásiť do rozhlasu že sa niečo také uskutoční, nech sa ľudia zabavia a stretnú. Mužov tu máme dosť ako si vytvoria mužstvá je len na nich. Dúfam nám počasie bude priať a nedopadneme ako minulý rok, ked bolo dosť chladno.
a nebolo by super keby vidiš ako sa stretne celá dedina, všetky vekové kategorie na jednom podujatí.
s pozdravom za všetkých Novosad

Novosad


 
pridané 10.7.2009 15:28:33

Chceme

hodovú zábavu v sobotu a nie v piatok. Do tanca hrá ARTEX.

Marta


 
pridané 7.7.2009 21:21:20

kultúra v obci

...

nespokojní občania


 
Reakcia na príspevokpridané 10.7.2009 08:56:59

nespokojni obcania - odpoved

Vážení nespokojní občania,

Dovolím si reagovať na Vašu pripomienku. Vždy sa snažím nájsť si čas na rozhovor s občanmi a nie je to len na pracovisku, takže ma môžete osloviť i v obci a vtedy mi nikto chrbtom nestojí. Nemám vo zvyku reagovať na anonymné podnety, ale pokiaľ niekto uráža pracovníčku obce tak sa k tomu musím vyjadriť, pokiaľ občania majú výhrady tak to môžu otvorene povedať mne a nie vulgárne ohovárať pod rúškom anonymity. Pracovníci sa snažia občanom vyhovieť, ale verte, že nie je to vždy jednoduché.
Čo sa týka hodov, ja som ich nepremenoval na bartolomejský jarmok, nadviazal som na už na tradíciu, ktorú zaviedol môj predchodca a históriu obce, kedy sa na sviatok sv. Bartolomeja konal v Lúkach jarmok.
Čo sa kultúry týka môžem len konštatovať, že občania majú malý záujem a podujatia, ktoré sa konajú, viac ich navštevujú občania okolitých obcí ako naši spoluobčania.
Minulý rok v piatok pred hodmi bolo športové popoludnie, kde hrali starí pani futbal, večer bola diskotéka pre mladých. V sobotu sme zorganizovali kultúrne vystúpenie, na ktoré z našich občanov prišlo 20 návštevníkov a ostatní boli zo susedných obcí, ktorí boli spokojní s vystúpením. Nedeľné popoludnie tradične patrí folklóru a návštevnosť poukazuje na to, že sa to občanom páči. Len nikto si zatiaľ neuvedomil, že to vyžaduje veľa času z osobného voľna a organizátori ( Fsk Javorník a pracovníci obce) nemajú voľno ani cez hody, hoci sami majú doma návštevu. Veľmi radi uvítame iniciatívu pri organizovaní týchto podujatí z Vašej strany a „ priloženie ruky k dielu“.
Čo sa týka zábav poukazujete na to, že zábavy sa poriadajú pre násťročných a poriadajú ju „ožratí požiarníci“ a chcete trocha viac kultúry pre celú dedinu.
Poriadali sme pre celú dedinu majáles, Annabál (nie minulý rok ale rok predtým). Tieto akcie boli práve určené nie tým násťročným, ale vekovo starším, čo však nenašlo odozvu tých, pre ktorých tieto akcie bolo určené ( napokon aj keď ZRPŠ pri MŠ v Lúkach organizovalo rodičovskú zábavu, neprišli na ňu ani samotní rodičia deti, pre ktorých išiel výťažok z tejto zábavy).
Pri sklenených dverách (schody do budovy OcÚ) je umiestnená schránka pre pripomienky občanov, ak máte konkrétne návrhy čo by ste chceli aby sa v obci zorganizovalo môžete tam vložiť svoje pripomienky, ak sa ich bojíte priamo prezentovať mne, prípadne na verejnej schôdzi občanov.

starosta


 
pridané 4.7.2009 11:23:35

Rozhlas

Bolo by na čase urobiť niečo s obecným rozhlasom. Dosť často nerozumiem oznamom, ktoré hlási nejaká pani z obecného úradu. Neviem či je to rozhlasom alebo paňou, ktorá hlási, ale malo by sa s tým niečo urobiť. ďakujem

Jozef


 
pridané 19.6.2009 09:04:06

stretnutie heligonkárov

Upravte foto heligonkári je tam vela rovnakych fotiek .

kováč Anton


 

Oznámenie o dobrovoľnej dražbe Zn. 05/2019

Výrub drevín

Donáška obedov - ponuka

Triedenie odpadov

Jedálny lístok ,,Osmek"

Verejná vyhláška " IBV Lúky - technická infraštruktúra pre IBV rodinných domov a prístupové komunikácie

Otváracia doba "Zberného dvora v Lúkach"

  Reportáž z otvorenia : http://www.tvpovazie.sk/index.php/videoarchiv-3/archivspravodajstvo2/item/16908-1462019-nov%C3%BD-zbern%C3%BD-dvor

Čipovanie psov

Vývoz TKO október 2019

        

Videoprezentácia obce "Tam v dolinách" a cyklomapa Stredné Považie

Videoprezentácia obce "Tam v dolinách" a cyklomapa Stredné Považie

Usmernenie k zaburineniu pozemkov v zastavanom území obce

   v prílohe...

Finančná správa - Projekt ekasa

Oznámenie o prechodnom ustanovení vodného zákona

Oznam OcÚ poplatky

Údržba trávnatých plôch kosením

Kompostéry - výdaj

Chov ošípaných - Usmernenie

Polícia upozorňuje seniorov...

Seniori, pozor! Nestaňte sa obeťou zlodejov a podvodníkov. Pri komunikácii s cudzími osobami BUĎTE OPATRNÍ.............................

Zubná ambulancia Lúky

MDDr. Jaroslav Marušík oznamuje, že odo dňa 01.02.2018 je otvorena nová zubná ambulancia v priestoroch ZS na Lúkach. V prípade záujmu sa môžete dostaviť na vstupné vyšetrenie osobne od 7:30 do 15:30, alebo telefonicky na čísle 0911351000.

Kam s ojazdenými pneumatikami?

... informačný plagát v prílohe...

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Kašava

Louky

webygroup
ÚvodÚvodná stránka